Kolekcja ZEN od Grynasz Studio

Grynasz Studio projektuje dla Bizzarto. Oto nowe kolekcje marki

Polski producent mebli marka Bizzarto rozpoczęła współpracę ze studiem projektowym Grynasz Studio. Efektem tej współpracy jest kolekcja ZEN. Marka zaprezentowała też kilka innych nowości. To sofy o ponadczasowym designe, które będą zdobić wnętrza przez długie lata.

O Grynasz Studio pisaliśmy już wiele razy w kontekście mebli ich projektu, które prezentowano na wystawach iSaloni oraz SoloneSatellite w Mediolanie. Teraz Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz zaprojektowali dla marki Bizzarto. Projektanci znani są z tego, że w swoich projektach na pierwszym miejscu stawiają komfort użytkownika. Kolekcja, którą zaprojektowali nazywa się ZEN. Nazwa nie jest dziełem przypadku. Sofy mają umożliwić maksymalny relaks i wygodę oraz dobrze wyglądać!

Projektując sofę duet Grynasz Studio inspirował się japońską filozofią pracy nad przedmiotem, gdzie kształt jest ściśle związany z funkcją. Powstała minimalistyczna i harmonijna bryła, którą wzbogacono o linearny rysunek metalowych detali. To subtelny, ale ważny akcent.

Kolekcja ZEN jest modułowa, pozwala konfigurować meble na wiele sposobów, uzupełnić o rozkładany mechanizm do relaksu, dołączyć metalowe stoliki i organizery. Kolekcja ta może dynamicznie zmieniać się wraz z potrzebami użytkownika.

Kolekcja ZEN od Grynasz Studio dla marki Bizzarto

Drugą nowością jest kolekcja ASPEN. To propozycja dla osób szukających eleganckich rozwiązań. Meble ASPEN mają przyjemne w odbiorze łuki boczków, miękkie poduchy i charakterystycznie wykończone nóżki. Sofy dostępne są w trzech wielkościach i dwóch rodzajach wykończeń – z dwiema lub wieloma poduszkami oparciowymi. Dostępny jest też wariant sofy z funkcją spania z wygodnym materacem. To dobre rozwiązanie do małych mieszkań – zyskujemy dodatkowe miejsce do spania!

Kolekcja ASPEN marki Bizzarto

Kolejną nowością jest kolekcja CHOCO. Sympatyczna nazwa to nawiązanie do wyglądu sofy, która przypomina pudełko czekoladek. Sofy CHOCO powstały dla ceniących oryginalny design i nietypowe wnętrza. Z elementów wchodzących w skład kolekcji można stworzyć sofy i narożniki. Zestawień nie łączy się na stałe, można je swobodnie przebudować, aranżując wnętrze domu czy mieszkania na nowo. Można też regulować głębokość siedzisk. Wystarczy przesunąć oparcie, aby uwolnić przestrzeń bliską szezlongowi. Unikalna forma kolekcji sprawia, że będą pasować zarówno do spokojnych i stonowanych kolorystycznie wnętrz, ale będą dobrze wyglądać w towarzystwie bardziej wyrazistych dodatków.

Kolekcja CHOCO marki Bizzarto

Warto też zwrócić uwagę na kolekcję SWING. Jej twórcy chcieli stworzyć mebel, który będzie pasować zarówno do małych jak i dużych wnętrz.

Ważna była dla nas jej funkcjonalność i wysoki komfort wypoczynku, jaki miała oferować. Zależało nam również, by była atrakcyjna wizualnie. Możemy śmiało powiedzieć, że misja zakończyła się sukcesem. Bogactwo brył pozwala tworzyć zestawienia o dowolnych kształtach – sofowych oraz narożnych – tłumaczy marka Bizzarto.

Kolekcja SWING marki Bizzarto

SWING jest bogaty w rozwiązania zwiększające komfort wypoczynku. Sterowana elektrycznie funkcja relaks pozwoli dostosować pochylenie oparcia, wychylenie podnóżka i zagłówka do wybranego poziomu. Każdy z domowników może wybrać ulubioną pozycję na meblu. Mechanizm funkcji spania jest bardzo łatwy do rozłożenia. Pozwoli wyspać się wygodnie zapowiedzianym i niezapowiedzianym gościom. Pojemniki znajdujące się w szezlongach i wybranych pufach zapewnią dodatkowe miejsce przechowania pościeli i różnorodnych drobiazgów.

Bizzarto – polska marka mebli wypoczynkowych. Tworzy dla dla klientów poszukujących najwyższej jakości, poczucia komfortowego wypoczynku i radości z posiadania pięknych mebli. Wyróżnia się przez najwyższą jakość, dzięki uważności i staranności przy projektowaniu, a także ręcznej pracy doświadczonych tapicerów, odpowiadając na potrzeby wymagającego klienta. Więcej informacji na oficjalnej stronie www.bizzarto.com.

Czytaj też: Meble | Wnętrza | Detal | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem przy merytorycznym wsparciu Grynasz Studio i Bizzarto.

fot. Tom Kurek, źródło: Bizzarto