Hobbyści w obiektywie Zuzy Krajewskiej. Kampania „Hobby” Pan tu nie stał

W tym sezonie marka Pan tu nie stał odeszła od sesji z profesjonalnymi modelami, na rzecz ciekawych osobowości. Tym, co ich wszystkich łączy, jest szczególne hobby. Połączyły ich też ubrania Pan tu nie stał z kolekcji „Hobby”, w których stanęli przed obiektywem Zuzy Krajewskiej – znakomitej polskiej fotografki.
Kolekcja „Hobby” przepełniona jest nienachalnym poczuciem humoru, które, obok haseł w języku polskim, jest znakiem rozpoznawczym łódzkiej marki Pan tu nie stał. Przede wszystkim jednak stanowi odzwierciedlenie przeróżnych pasji, którym większość z nas poddaje się w wolnym czasie. Podzielona jest na kilka działów, takich jak Motoryzacja, Liternictwo, Kosmos, Kulinaria, Majsterkowanie, Teatr, Muzyka, Filmy na kasetach VHS i inne.
Przed obiektywem Zuzy Krajewskiej stanęli: Zuzanna Rogatty (projektantka graficzna), Marta Wajda (trenerka kulinarna), Agnieszka Żulewska (aktorka), Paweł Adamski i Tomasz Mokrosiński (PEVT), Gregor Gonsior (artysta wizualny) oraz Krystian Kujda i Grzegorz Fortuna (VHS Hell). Tak powstał mini-fotoreportaż, ukazujący zainteresowania każdego z nich. Poznaj ich!

Bohaterowie sesji  


TEATR

W roli modelki wystąpiła: Agnieszka Żulewska
Aktorka filmowa i telewizyjna, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2015. Zagrała m.in. w filmach „W imieniu diabła”, „Sanctuary”, „Bejbi blues”, „Chemia”, „Demon”. oraz w wielu popularnych serialach. W teatrze zadebiutowała w 2010 roku, grała u Krzysztofa Garbaczewskiego, Eweliny Marciniak, Marcina Libera, Jacka Poniedziałka. Grała m. in. na deskach Nowego Teatru, teatru Polonia oraz Teatru 6. piętro. Obecnie związana jest z TR Warszawa.


LITERNICTWO

W roli modelki wystąpiła: Zuzanna Rogatty
Projektantka graficzna specjalizująca się w identyfikacjach wizualnych, typografii oraz systemach informacji wizualnej. Uczestniczka projektu Warszawskie Kroje, projektantka w Mamastudio. W jej portfolio znajdują się m. in. krój pisma Rialto Script, oprawy graficzne Festiwalu Dwa Brzegi (2014-16), Festiwalu im. Zygmunta Haupta (2015-16), Festiwalu Fama (2012-13). Uczestniczka wystawy Places of Origin: Polish Graphic Design in Context w Reykjaviku, Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, Typopolo w Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz nadchodzącej wystawy Neon inn. Założycielka marki Veganise!


KULINARIA

W roli modelki wystąpiła: Marta Wajda
Projektantka, absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Trenerka kulinarna współpracująca m.in. ze studiem kulinarnym Perfetto. Twórczyni projektu kulinarnego Made with Love. Szefowa kuchni i współwłaścicielka bistro Nowe Miejsce, kawa i wino w warszawskim Nowym Teatrze. Autorka tekstów kulinarnych dla portalu ladnebebe.pl. Współpracuje z magazynami kulinarnymi. Promotorka miejskiego pszczelarstwa i ogrodnictwa. Współorganizatorka Warszawskiego Urban Market, którego 10 edycja przyciągnęło ponad 20 tysięcy odwiedzających i ponad 400 wystawców i jest jedną z największych imprez tego typu w Polsce.


MAJSTER

W roli modela wystąpił: Gregor Gonsior

Artysta wizualny, rzemieślnik, grafik, projektant wnętrz i akcesoriów, kostiumograf, absolwent Wydziału Projektowania Ubioru łódzkiej ASP. Działa na pograniczu mody, sztuki i teatru. Zadebiutował kolekcją BUFFO BUFFALO BOMBAST, za którą w 2008 roku otrzymał główną nagrodę Jury Projektantów i Jury Medialnego w konkursie Złota Nitka w kategorii Premier Vision. W tym samym roku został zwycięzcą Usedome Fashion Baltic Award w kategorii Ceremonia-Couture.

Współpracował z dużymi markami odzieżowymi takimi jak Cropp, Tatuum i Ochnik oraz z Teatrem Polskim we Wrocławiu i Teatrem Jaracza w Łodzi. Jego prace prezentowane były m.in. na wystawach w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w Galerii V9, Galerii Kordegarda, w łódzkiej galerii Manhattan i gdańskiej Modelarni.

Gonsior jest autorem wystroju wnętrza łódzkiego i warszawskiego sklepu Pan tu nie stał. Jest twórcą wielu projektów w przestrzeni miejskiej. Szeroko znany jako autor rozpoznawalnych muralów znajdujących się w wielu punktach Łodzi. Brał udział w sesjach Soul Confectionary jako jeden z autorów live paintings w łódzkim klubie Jazzga. Zdjęcia wykonano w Pracowni N22.


VHS

W roli modeli wystąpili: Krystian Kujda i Grzegorz Fortuna (VHS HELL)
Kolekcjonerzy kaset wideo i członkowie kolektywu VHS HELL w ramach którego organizują cykliczne pokazy filmów klasy B z epoki magnetowidów. Autorom cyklu przyświecają trzy cele:oddanie hołdu okresowi tuż po transformacji ustrojowej, kiedy ich dzieciństwo kręciło się wokół wypożyczalni wideo, ocalenie od zapomnienia kultowego nośnika oraz zabawa przy filmach, które kochają.
„Na naszych pokazach zobaczycie filmy zapomniane, absurdalnie nakręcone, tandetne i niesmaczne, a jednocześnie perwersyjnie fascynujące. Gumowym potworom, opętanym seksem kosmitom i punkom ery nuklearnego Holokaustu zawsze towarzyszy głos znudzonego lektora i trzaski porysowanej taśmy video. Zupełnie, jak 20 lat temu!” – zapewniają twórcy VHS HELL.

AUTOMOBIL

W roli modeli wystąpili: Paweł Adamski i Tomasz Mokrosiński (PEVT)

PEVT to łódzka firma założona przez Pawła Adamskiego i Tomasza Mokrosińskiego, entuzjastów napędów elektrycznych oraz pasjonatów klasycznej motoryzacji i kolarstwa. PEVT zajmuje się między innymi przywracaniem klasycznych samochodów do życia jako elektryczne i niepowtarzalne auta. Wśród swoich flagowych projektów firma posiada odrestaurowaną Syrenę 105 z silnikiem elektrycznym, ładowarki dla samochodów na prąd oraz rowery elektryczne.


Poza klasycznymi koszulkami, w kolekcji „Hobby” znajdziemy głównie swetry, bluzki z długim rękawem, bluzy oraz wełniane płaszcze i szaliki. Cechami charakterystycznymi kolekcji są pudełkowe fasony, szalowe kołnierze. W odzieniach wierzchnich zastosowano gładkie spilśnione wełny, kraty, a także grube dzianiny wełniane z przestrzennymi zabawnymi motywami, m. in. „Cześć” i „ą ę ó”. Kolorystyka utrzymana jest w turkusach, granatach, rodzynkowych fioletach, beżach, szarościach i brudnych różach. Tkaniny i dzianiny użyte w tej serii to w większości flanele i bawełna oraz wełny z przestrzennymi motywami literowymi. Ceny asortymentu wahają się od 59 zł za koszulki do 319 zł za płaszcze wełniane. Kolekcja jest dostępna w sklepach stacjonarnych marki w Warszawie, Krakowie i Łodzi oraz w sklepie online pantuniestal.com.