Hotel Dębowy w Sudetach. Piękno dolnośląskiej historii!

Hotel Dębowy Biowellness & SPA to kompleks obiektów otoczonych dziesięciohektarowym, wspaniałym, zabytkowym Parkiem, położony u podnóża pasma Sudetów – Gór Sowich, w południowej części województwa dolnośląskiego, w której panuje unikalny, górski mikroklimat. Od Wrocławia dzieli go tylko 60 kilometrów. Dysponuje 36 komfortowymi pokojami w Pałacu Dębowym oraz Rezydencji Dębowej.

Hotel Dębowy to nie tylko piękne zabytkowe obiekty, świetny hotel, czy historyczny park. To również wiele niesamowitych historii związanych z poprzednimi właścicielami posiadłości. Magię przeszłości czuje się tutaj niemal na każdym kroku. Wcześniej w pałacu mieszkali bogaci przemysłowcy, których śmierć do dziś owiana jest tajemnicą. 

PAŁAC DĘBOWY
To główny budynek całej posiadłości. Mieści się w pieczołowicie odrestaurowanej w 2001 roku i dodatkowo odświeżonej w 2014 roku dawnej willi fabrykanckiej. Znajduje się tutaj 20 pokoi standardowych, stylowe pokoje de luxe, apartamenty oraz pokój przystosowany dla osoby niepełnosprawnej. W budynku Pałacu mieści się także Restauracja Ogrodowa – serwująca wykwintne i zdrowe dania a la carte. Pierwsze prace budowlane nad pałacem zakończono w 1904. Wolfgang Dierig wraz z żoną oraz dziećmi mieszkał w nim do 1945. Okoliczności tajemniczej śmierci właściciela i jego rodziny do dzisiaj pozostawiają wiele znaków zapytania. Niektóre źródła mówią, że w kilka dni po kapitulacji Rzeszy, słonecznego 11 maja 1945 roku, około południa, Wolfgang Dierig zabija swoją córkę Basie strzelając do niej z niewielkiej odległości. Chwilę później wraz z żoną popełniają samobójstwo.

REZYDENCJA DĘBOWA****
Rezydencja Dębowa oddalona kilka kroków od budynku głównego Hotelu. Wybudowana została w 1904 roku. Tworzy unikatową kompozycję architektury modernistycznej i elementów stylu secesyjnego. Symbolika zawarta w sztukaterii ozdobnej skrywa w sobie więcej informacji o pierwszym właścicielu i jego rodzinie niż można znaleźć we współczesnej literaturze. W Rezydencji Dębowej**** mieści się 14 pokoi i apartamentów oraz sale bankietowo – konferencyjne (gruntownie wyremontowane w 2016 roku). W klimatyzowanych i stylowych pomieszczeniach organizowane są bankiety, wesela i konferencje. Sale w Rezydencji są idealne dla spotkań do 100 osób

SALA DĘBOWA
Przepiękna, elegancka, nowoczesna sala, zlokalizowana na terenie Parku wpisanego do rejestru zabytków, została wybudowana w 2011 roku. Urokliwe otoczenie oraz profesjonalnie przygotowany i wyposażony obiekt jest wymarzonym  miejscem do organizacji wszelkiego rodzaju szkoleń, konferencji, przyjęć okolicznościowych takich jak wesela i bankiety. Sala pomieści do 200 osób. Dodatkowo, obiekt posiada kameralne, zadaszone patio, dzięki któremu impreza może odbywa się również na świeżym powietrzu.

RESTAURACJA OGRODOWA
Restauracja znajduje się w Pałacu Dębowym. Jej menu tworzone jest w oparciu o lokalne, sezonowe produkty przez doświadczonego Szefa Kuchni. Wspaniałymi daniami możemy delektować się w eleganckich wnętrzach Restauracji, a wiosną i latem także w malowniczym Parku. 

PARK 
Posiadłość otoczona jest przepięknym, ponad dziesięciohektarowym, zabytkowym Parkiem. W otoczeniu zieleni można odpocząć, zrelaksować się i nabrać energii. Na terenie Parku istnieje możliwość zorganizowania imprezy plenerowej na kilkaset osób.Ukształtowanie terenu pozwala na swobodne rozstawienie dodatkowego zadaszenia, mebli ogrodowych, sceny lub innych outdoorowych atrakcji.

Publikacja powstała w Hotelu Dębowym, do którego redakcja przeniosła tymczasowo swoją siedzibę. Szczerze Was zapraszamy do tego magicznego miejsca. Jeżeli lubisz zabytkową architekturę, tajemnicze historie, albo klimat gór to to miejsce jest idealnym wyborem dla Ciebie!

https://www.hoteldebowy.pl