Imponująca willa Putina. Architekt zaprojektował ją w Soczi

Willa Putina to koncepcyjny projekt, który przygotował architekt Roman Własow. Monumentalny budynek mógłby zostać zbudowany w Soczi.

To jeden z najbardziej niezwykłych budynków, jakie kiedykolwiek opisywaliśmy. Strzelista willa Putina to budynek zaprojektowany z myślą o najpotężniejszej osobie w Rosji. Architekt na pierwszym miejscu postawił poczucie prywatności domownika, dlatego zaprojektował wysoką konstrukcję, która jest jak twierdza.

Budynek osadzony został w zalesionym terenie w sąsiedztwie miasta Soczi. Dom ma biały kolor i otaczają go wysokie, ciemne sosny. Najszybszy dostęp do budynku jest poprzez dach, na którym mogłyby lądować helikoptery. Dostęp z poziomu lądu byłby bardzo utrudniony. Część mieszkalna budynku ma jeden poziom i została mocno przeszklona. Dach budynku unosi się na słupach, które zlokalizowane zostały wewnątrz. Dzięki temu przebywając w środku będzie można podziwiać pobliską przyrodę. Wnętrze ma być urządzone luksusowo, ale bez przepychu.

Niestety szczegółowego opisu budynku nie udało nam się zdobyć. Architekt udziela dość oszczędnych informacji na temat swojego projektu.


Czy willa Putina w takiej formie powstanie? Architekt nie ukrywa, że jego projekt jest wyłącznie śmiałą wizją, a nie konkretnym projektem przygotowanym dla klienta. Jednak wcale by nas nie zdziwiło, gdyby tak niezwykły dom w Rosji jednak powstał.

Czytaj też: Dom | Modernizm | Rosja | Ciekawostki

źródło: Roman Vlasov (archvizual.com)