Instagramerzy w Warszawie mają swoją kawiarnię. Tak wygląda #tag!

Kawiarnia #tag to nowe miejsce w Warszawie dla smakoszy kawy. Jej projekt przygotowali architekci z poznańskiej pracowni mode:lina. Wnętrze zaskakuje funkcjonalnością.

Architekci chcieli, by powstało miejsce nie tylko do nieformalnych spotkań, ale i takie, które pobudzi kreatywność i będzie przyjemne do pracy. Samodzielnej lub w zespole. #tag to kawiarnia, gdzie oprócz wyśmienitych napojów, twórcom treści internetowych zapewniono jak najlepsze warunki do fotografowania i nagrywania filmów. Obok kawiarni powstała niewielka strefa coworkingowa i spora przestrzeń warsztatowa. W jednym miejscu architekci połączyli trzy przestrzenie, każda z nich ma swój indywidualny charakter.

Kawiarnia składa się trzech różnych scenografii. Teatralne nawiązanie nie jest tutaj przypadkowe. Projektanci zaprojektowali je tak, by stanowiły idealne tło dla robienia zdjęć i filmów, które następnie można publikować w mediach społecznościowych. Poszczególne części wyróżniono zestawami kolorów i dodatków:

Strefa jasna jest bardzo dobrze widoczna z ulicy i ma charakterystyczną kawiarnianą stylistykę. Otaczają je białe ścianki stworzone z betonowych bloczków.

Strefa niebieska, którą od reszty kawiarni oddzielają zasłony i ścianki wykończone setkami tekturowych kubków. Tę część można naturalnie wydzielić pod większe zamknięte spotkania i warsztaty. Lampy nad tą strefą przybierają formę dużych znaków # (hash).

Strefa ciemna przez swoją lokalizację jest bardziej kameralna i przeznaczona idealnie pod spotkania biznesowe.


Kupując kawę można tam dostać sprzęt niezbędny do tworzenia treści oraz elementy tzw. instafriendly. Telefony w dłoń, kierunek #tag!

projekt: mode:lina TM (Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka)

adres kawiarni: ul. Prosta 53, Warszawa

zdjęcia: Patryk Lewiński (facebook.com/lewinskifoto)