Inteligentne lodówki Samsung, które oszczędzają energię

Projektanci i inżynierowie Samsung stworzyli lodówki, które chłodzą i jednocześnie pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom lodówka Samsung pobiera nawet 15 proc. mniej energii w porównaniu do innych lodówek. To tak, jakby przez siedem tygodni w roku nie zużywała prądu.

W dobie zmian klimatycznych każde rozwiązanie, które obniża emisję dwutlenku węgla ma znaczenie. Ekspertom firmy Samsung udało się stworzyć lodówkę, która wyznacza nowe standardy pod względem oszczędzania energii przez urządzenia AGD. Mniejsze zużycie prądu oznacza też niższy rachunek za energię elektryczną, a na wysokość comiesięcznych opłat zwraca uwagę aż 90 proc. Polaków. Tak wynika z badania Ipsos, które zrealizowane zostało na zlecenie Samsung. Odpowiedzią na potrzeby tych klientów są lodówki, które oszczędzają energię.

W czym tkwi sekret mniejszego zużycia energii? odpowiedzią są nowoczesne technologie. W kuchni spędzamy mnóstwo czasu, nic dziwnego, że bywa nazywana sercem domu. Chłodziarka, aby zachować świeżość produktów, musi pracować cały czas i być podłączona do prądu. Samsung wprowadza na rynek technologię, dzięki której lodówka chłodzi i oszczędza energię elektryczną jednocześnie. Nowe lodówki Samsung zostały wyposażone w moduł wi-fi, który umożliwia podłączenie aplikacji SmartThings (dostępne na system Android i iOS). W aplikacji wystarczy włączyć tryb AI Energy Mode i… tyle!

W trybie AI Energy Mode urządzenie uczy się wzorców użytkowania, tworząc algorytm AI, który optymalizuje prędkość kompresora oraz cykl rozmrażania. Lodówka zapamiętuje, jak często ją otwieramy, kiedy wkładamy nowe produkty i dostosowuje pracę tak, aby oszczędzać energię elektryczną.

Co więcej, w module AI Energy, poza możliwością włączenia trybu AI Energy Mode możemy monitorować miesięczne, tygodniowe, dzienne i godzinowe zużycie energii wszystkich podłączonych sprzętów. Aplikacja SmartThings potrafi oszacować wysokość opłat i wysyła alerty, jeśli zużycie energii będzie bliskie przekroczeniu założonego celu. To przydatna funkcja, bo pozwala nam kontrolować, które z urządzeń pobiera najwięcej energii i ewentualnie ograniczyć jego działanie lub zmienić nasze przyzwyczajenia.

Zdarza ci się nie zamknąć drzwi lodówki? Aplikacja SmartThings prześle powiadomienie o otwartych drzwiach – w ten sposób unikniemy dużym stratom energii.

Dzięki nowoczesnym technologiom realizacja naszych codziennych obowiązków jest nie tylko łatwiejsza. Rozwiązania AI pozwalają w inteligentny sposób zarządzać zasobami – oszczędzają energię, czas i pozytywnie wpływają na domowy budżet.

Wszystkie te technologie sprawiają, że lodówki Samsung to najczęściej kupowane lodówki w Polsce. I nie są to słowa rzucone na wiatr! Świadczy o tym raport międzynarodowej firmy badawczej, która analizowała sprzedaż detaliczną lodówek w Polsce w okresie od stycznia 2007 r. do marca 2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27 listopada 2020 roku, które przeprowadzone zostało na zlecenie Samsung. Sprawdź szczegóły na www.lodowki.samsung.pl.

źródło: materiały prasowe Samsung

Czytaj też: Technologia | Kuchnia | Wnętrza | Ciekawostki | Ekologia | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły