proj. PRZEMYSŁAW SOBIECKI I MAJA WROŃSKA

Jak będzie wyglądać Zielony Rynek w Łodzi? Wyniki konkursu

Konkurs zorganizowany został przez Biuro Architekta Miasta. Partnerem wydarzenia jest Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. 

Celem konkursu jest przywrócenie placu jako kluczowej przestrzeni publicznej mieszkańcom. Łodzianie mają zyskać atrakcyjne miejsce do wypoczynku, rekreacji i spędzania wolnego czasu. Obszar, który został objęty konkursem obejmuje teren placu Barlickiego i sąsiednie działki. W zakończonym konkursie nie wyłoniono jednak laureatów trzech pierwszych nagród. Jury przyznało jednak kilka wyróżnień. W ten sposób wskazano na najlepsze projekty, które będą tylko wskazówką do tego, jak plac może wyglądać w przyszłości.

W sumie do konkursu zgłoszono 16 projektów, trzy najlepsze przygotowali: Zespół autorski Kaplusjeden w składzie: Artur Klimczak, Krzysztof Grabowski, Anna Klimczak; Łukasz Wawrzyniak i Monika Węgorzewska; Julia Mejer, Adriana Sowała, Aleksandra Durak, Milena Marcinkowska, Monika Sieradzka.

Wyróżnione projekty można zobaczyć na wystawie prac zorganizowanej w budynku B6 Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Oglądać można ją dzisiaj oraz 12, 13, 14 i 15 listopada.

źródło: UM Łódź