Jak projektować? Marka Arbiton wraca z cyklem spotkań dla architektów

Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania skierowane do architektów i projektantów wnętrz, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o praktyczne wskazówki ekspertów. Jest do dobra okazja, by poznać nowość w ofercie marki Arbiton – kolekcję paneli Arbiton Woodric.

Wydarzenie organizuje marka Arbiton we współpracy z siecią BEL-POL. Cykl “Panele winylowe w projektowaniu wnętrz” rozpoczął się już wiosną. Spotkania organizowano między innymi w Lublinie, Bielanach Wrocławskich, Gdańsku i Krakowie. Najbliższe odbędą się w Warszawie i w Łodzi.

Tematem przewodnim spotkania w Warszawie będą “Panele na ścianę”. Wydarzenie odbędzie się 16 września w sklepie firmowym BEL-POL Warszawa Targówek przy ulicy Malborskiej 37 od godziny 12 do 14. Podczas wydarzenia swój panel poprowadzą Joanna Marciniak-Wróblewska “Green Canoe” oraz eksperci marki Arbiton. Kolejna odsłona wydarzenia nastąpi 19 września w Łodzi. Spotkanie odbędzie się w salonie firmowym BEL-POL przy ulicy Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92. Tym razem tematem przewodnim będą “Panele winylowe w kuchni”.

Przy okazji uczestnicy spotkania będą mogli poznać nowość w ofercie marki Arbiton – kolekcję Woodric. Nowe panele Arbiton Woodric to podłogi, które spełnią oczekiwania tych, którzy chcą by podłoga była nie tylko piękna i niepowtarzalna, ale także by była użyteczna. Jej właściwości sprawiają, że z powodzeniem stawi czoło małym członkom rodziny, czworonożnym przyjaciołom, rozlanym płynom czy wielogodzinnym tańcom. W kolekcji znalazły się aż 24 kolory dębowe, które podzielone zostały na dwie kolekcje – podstawową oraz wzbogaconą o strukturę „Real Wood”. Jest to struktura synchroniczna, pozwalająca na uzyskanie idealnego efektu optycznego. Głębokie synchroniczne tłoczenie wprowadza efekt trójwymiarowości.


Dlaczego niepowtarzalność ma takie znaczenie? Zazwyczaj w kolekcjach paneli występuje w jednym kolorze zaledwie kilka różnych desek. Po ułożeniu podłogi możemy zaobserwować charakterystyczne powtórzenia, które nie występują przy zastosowaniu drewna naturalnego. A gdyby maksymalnie ograniczyć liczbę powtórzeń? Czy wtedy osiągnęlibyśmy wrażenie naturalności?

Dokładnie z takiego założenia wyszli projektanci z A.Design Studio. Planując poszczególne kolory zadbali o to by liczba dekorów w każdym kolorze była na tyle duża, by nawet na dużej otwartej przestrzeni trudno było dopatrzeć się tych samych wzorów, zupełnie jak na naturalnej, drewnianej podłodze. Arbiton Woodric w każdym z dostępnych kolorów ma aż dwa razy więcej niepowtarzalnych desek niż standardowa liczba. Wszystkie idealnie do siebie pasują, a jednocześnie każdy z nich jest niepowtarzalny jak naturalna deska.

Arbiton Woodric to poza dwunastoma podstawowymi kolorami paneli kolejne dwanaście wykonanych z rewolucyjną, głęboką fakturą Real Wood Structure wykonaną w technologii EIR. Na rynek trafia produkt z unikatową techniką tłoczenia (EIR) niskiej powtarzalności wzoru, która gwarantuje super naturalny efekt. Real Wood Structure to efekt hiper naturalności, który jest wzmocniony przez matowe, eleganckie wykończenie. Dzięki EIR wszystkie wzory na powierzchni deski zostały odzwierciedlone haptycznie dodając autentyczności całej kolekcji.

Warto dodać, że panele Woodric posiadają wyjątkową warstwę ANTISCRATCH Titanium Nano Layer, która podnosi ich odporność na zarysowania w stosunku do zwykłych paneli aż o 30%. Są to panele, które w niezależnych testach uzyskały także najwyższą klasę użyteczności – sprawdzą się zatem nie tylko w domu, ale nawet w pomieszczeniach biurowych o dużej intensywności użytkowania.

Arbiton Woodric to kolekcja paneli winylowych o wymiarach 1220 mm x 229 mm. Szerokość tych paneli jest większa niż standardowa, co jest nawiązaniem do desek z naturalnego drewna. Wszystkie panele z kolekcji Arbiton Woodric posiadają najwyższą klasę użyteczności, co sprawia, że nadają się nie tylko do mieszkań, ale nawet do pomieszczeń biurowych. Panele są dostępne w aż 24 kolorach podzielonych na kolekcję podstawową oraz ze strukturą synchroniczną. Wszystkie kolory to dęby. Od delikatnie pobielanych wzorów, poprzez jasne odcienie dębu o różnym stopniu usłojowienia, aż po deski typu rustic. W tej kolekcji nie brakuje klasycznych kolorów, które będą tłem dla ponadczasowych stylizacji. Docenią ją także osoby, które chcą by podłoga była wyrazistym i mocnym akcentem.

Panele Arbiton Woodric w całości zostały zaprojektowane i wykonane w Europie. To produkt najwyższej jakości, dlatego producent udziela na niego aż 20 lat gwarancji. Więcej o kolekcji Woodric dowiedzie się podczas spotkań w salonach Bel-Pol. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym cyklu spotkań Arbiton dla architektów.

źródło: Arbiton, Bel-Pol

Czytaj też: Wydarzenia  | Architekt | Drewno | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem we współpracy z firmą Decora.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły