Jak udekorować salon na Święta Bożego Narodzenia?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń do dekoracji na Boże Narodzenie, gdy nadchodzą święta. Pomysły na świąteczny wystrój salonu są niezbędne, aby nie tylko sprawić, by najważniejsze pomieszczenie w domu było świąteczne, ale także zachęcające i przytulne dla odwiedzających go gości, którzy chcą odpocząć pod koniec roku. Przeczytaj ten tekst, aby poznać pomysły na dekorację stylowych salonów!

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń do dekoracji na Boże Narodzenie, gdy nadchodzą święta. Pomysły na świąteczny wystrój salonu są niezbędne, aby nie tylko sprawić, by najważniejsze pomieszczenie w domu było świąteczne, ale także zachęcające i przytulne dla odwiedzających go gości, którzy chcą odpocząć pod koniec roku. Przeczytaj ten tekst, aby poznać pomysły na dekorację stylowych salonów!

Wybierz motyw

Motywy pomagają ujednolicić schemat dekorowania i ułatwiają wybór dekoracji. W zależności od preferencji ozdoby możesz wybierać w oparciu o:

  • Kolor: czerwony i zielony jest tradycyjną kombinacją kolorów, ale z pewnością nie jest jedyną. Nie ma znaczenia, jakie kolory wybierzesz, pod warunkiem że będziesz ich konsekwentnie używać w całym mieszkaniu.

Popularne schematy kolorów to czerwony i srebrny, zielony i złoty, niebieski i srebrny oraz wszystkie białe, chociaż coraz bardziej popularne stają się turkusowe, fioletowe i inne jasne kolory.

  • Element świąteczny: wybór konkretnego elementu lub świątecznej postaci, takiej jak elfy, Mikołaj, bałwanki, renifery lub płatki śniegu, może uprościć planowanie dekoracji świątecznych.

Mimo tego, że z pewnością dodasz kilka innych rodzajów ozdób, to wybór głównego motywu ułatwi wybór dekoracji.

  • Styl świąteczny: Jeśli wolisz minimalistyczny wystrój, ozdoby świąteczne będą wyglądać nieco nie na miejscu.

Niezależnie od tego, czy Twoje mieszkanie jest urządzone w stylu rustykalnym, eleganckim, prowansalskim czy minimalistycznym, poszukaj dekoracji, które pasują do stylu Twojego domu i nie będą przytłaczać przestrzeni.

Zapal to!

Światło jest niezwykle istotnym elementem okresu bożonarodzeniowego — bez względu na to, czy pochodzi z lampek choinkowych, czy z płomienia świec. Z pewnością można powiedzieć, że nadają Twojemu mieszkaniu świąteczny nastrój, nie zajmując dużo miejsca.

Zawieś lampki wokół okien i luster lub na ścianie nad łóżkiem. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, warto do świątecznego wystroju salony dodać kilka świec, mogą to być świece dekoracyjne lub takie, które należy umieścić w świeczniku.

Świeczniki bożonarodzeniowe można umieścić na parapecie lub blacie kuchennym, jesteśmy przekonani, że idealnie sprawdzą się także na szafce RTV.

Świąteczne skarpety

Znalezienie odpowiedniego miejsca do powieszenia skarpet może być wyzwaniem, jeśli nie masz kominka.

Możesz kupić kilka uchwytów, dzięki którym będziesz mógł zawiesić skarpety na regałach lub frontach komody. Idealnym miejscem może być również okno lub parapet.

Innym miejscem, które możemy zasugerować, to wieszak na płaszcze, który jest idealnym miejscem do eksponowania skarpet świątecznych i może być używany do przechowywania płaszczy, szalików, torebek lub innych przedmiotów przez resztę roku.

Dodaj subtelne świąteczne akcenty

Biały koc położony na kanapie lub wiklinowy kosz wypełniony kawałkami drewna do kominka podkreślą świąteczny klimat w Twoim mieszkaniu, jednocześnie nie zajmując dużo miejsca.

Girlanda umieszczona nad drzwiami lub dodanie czerwonych poduszek może być prostym akcentem, ale jest doskonałym dodatkiem do każdego świątecznego schematu dekoracji.

Jak udekorować salon?

Salon to miejsce w domu, w którym można naprawdę dobrze się bawić, wyrażając siebie w dekoracji na Święta Bożego Narodzenia.

Oprzyj się na stylistyce, która towarzyszy Ci przez cały rok (np. minimalistyczny, glamour, wiejski) i oprzyj swój świąteczny wystrój wokół niej, albo wybierz zupełnie nowy klimat aranżacji.

Poniżej przedstawiamy pomysły, które sprawdzą się w prawie każdym schemacie:

  • wieniec zawieszony nad kominkiem,
  • miseczki napełnione bombkami, cukierkami lub orzechami,
  • świeczki świąteczne,
  • wyciągnij ciepłe i grube koce,
  • owiń cienkie sznurki delikatnych światełek wokół luster i okien,
  • postaw choinkę.

Artykuł sponsorowany