Jak znaleźć najlepszą suszarkę do włosów?

Suszarka do włosów to urządzenie, które każdy w domu posiada. Zazwyczaj suszarkę trzymamy w łazience, ponieważ służy nam zaraz po umyciu włosów. Dzięki suszarce nie musimy czekać długo na to, aż nam włosy wyschną. Oszczędzamy nasz cenny czas, a dzięki profesjonalnym technologiom unikamy zniszczeń włosów.

Suszarka do włosów to urządzenie, które każdy w domu posiada. Zazwyczaj suszarkę trzymamy w łazience, ponieważ służy nam zaraz po umyciu włosów. Dzięki suszarce nie musimy czekać długo na to, aż nam włosy wyschną. Oszczędzamy nasz cenny czas, a dzięki profesjonalnym technologiom unikamy zniszczeń włosów.

Jeśli suszarka do włosów, której używamy na co dzień ma bardzo wysoką jakość, to możemy czuć się spokojnie o to, że posłuży nam naprawdę długo i bezproblemowo. Na czym więc się skupić, aby wybrać dla siebie najlepszą suszarkę do włosów? Przyjrzyj się parametrom takim jak regulacja temperatury, wykorzystywane technologie i dodatkowe akcesoria. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak się mają do siebie prędkość i moc suszarki?

Rozpoznanie mocy suszarki jest bardzo łatwe, ponieważ jest to wartość wyrażona w Watach, zatem przy liczbie zawsze będzie stać litera W. Zazwyczaj moc ta jest podawana już w miejscu, gdzie pojawia się nazwa urządzenia. Zależność pomiędzy poszczególnymi wartościami jest bardzo prosta. Im wyższa liczba, tym więcej mocy i bardziej możliwy do uzyskania jest szybki strumień powietrza. Wówczas suszenie włosów przebiega znacznie szybciej. Dlatego podajmy jakiś przykład. Suszarka o mocy 1600 W będzie dobra do zabrania w podróż albo do użytku domowego w przypadku włosów, które nie są szczególnie uciążliwe w suszeniu. Ale wiemy przecież, że część z nas ma tak oporny na suszenie rodzaj włosów albo ciężkie, grube i gęste pasma, że potrzebna jest suszarka o większej mocy. Wówczas wybierz urządzenie od 2000 W i wzwyż. Zobacz suszarki z silnikami powyżej 2000W https://www.fryzomania.pl/category/suszarki-do-wlosow/f_babyliss-pro. Również, jeśli zależy Ci na bardzo szybkim, wydajnym i sprawnym suszeniu włosów, postaw na urządzenia o większej mocy. Czasem warto wysuszyć włosy, używając więcej mocy, ale zrobić to szybciej niż wolniej. Bo jeśli narażamy włosy na gorące i suche powietrze przez dłuższy czas, to naraża to włosy na suszenie. Warto przy tej okazji dać pewną wskazówkę. Im lepiej odsączymy włosy w ręcznik po spłukaniu szamponu, tym łatwiej będzie potem przebiegał cały proces i rezultat w formie suchych włosów szybciej nas spotka.

Jaka suszarka nie niszczy włosów?

Nie czarujmy się, włosy nie lubią wysokiej temperatury. Czy to jest sztucznie emitowane gorąco z jakiegoś urządzenia czy też mocne słońce, to nasze włosy reagują przesuszeniem i osłabieniem. Dlatego tak istotne jest, aby suszarka, której używamy możliwie maksymalnie minimalizowała negatywne oddziaływanie wiatru i ciepła z tego urządzenia na nasze włosy. To od naszego wyboru zależy, czy narazimy włosy na zniszczenie. Warto więc postawić na profesjonalną suszarkę do włosów. Tego typu sprzęt jest wręcz naszpikowany nowoczesnymi technologiami, które działają pielęgnująco na włosy i zmniejszają zagrożenie zdegradowania struktury włosa.

Kluczowym rozwiązaniem pozwalającym utrzymać włosy w dobrej kondycji jest jonizacja. Obecnie technologia ta znajduje się już w niemal każdej profesjonalnej suszarce do włosów https://www.fryzomania.pl/category/suszarki-do-wlosow. Suszarka z jonizacją chroni ona włosy przed elektryzowaniem, a także pozwala zmniejszyć puszenie się pasm. Dlaczego tak się dzieje? Po umyciu włosów i podczas suszenia gorącym powietrzem łuski włosów rozchylają się. Tymczasem uwolnienie jonów ujemnych pomaga domknąć łuski włosów i sprawia, że włosy się nie elektryzują. Zamknięte łuski chronią wnętrze włosa i sprawiają, że pasma są miękkie, błyszczące, elastyczne. W rezultacie również łatwiej się je modeluje.

Równie ważnym parametrem jest regulacja temperatury oraz regulacja prędkości nawiewu. Włosy są w różnym stopniu wrażliwe na gorąco. To oczywiste, ponieważ różnią się one strukturą, grubością, skrętem itd. Poza tym suszarki używamy w różnym celu, warto więc mieć do dyspozycji różne stopnie ciepła. Kiedy włosy są w gorszej kondycji, nie musimy całkowicie zrezygnować z używania suszarki. Wystarczy wówczas ustawić niższą temperaturę. Z kolei regulacja prędkości nawiewu sprawia, że suszarka służy nam do różnych celów. Na najwyższym biegu możemy bardzo szybko uzyskać suche włosy, mniejsze prędkości z kolei doskonale sprawdzą się do modelowania, na przykład wyciągania na szczotce czy też wygładzania.

Suszarka do spakowania w walizkę

Każdy, kto miał do czynienia z hotelową suszarką wie, jak całkowicie nietrafiony jest to twór techniki. Z suszeniem włosów często ma niewiele wspólnego i w zasadzie wisi na ścianach hotelowych łazienek chyba tylko po to, by zagospodarować przestrzeń. Dlatego w podróż warto zabrać własną suszarkę, na której można polegać i która da nam poczucie bezpieczeństwa, że nie zawiedzie w kluczowym momencie. Do tego celu nadadzą się doskonale dwa rodzaje suszarek. Pierwszym jest suszarka kompaktowa, która może mieć nawet bardzo dużą moc, ale mniejsze wymiary od standardowych urządzeń. Inna opcja to wybór suszarki w wersji mini, która jest dedykowana właśnie do zabierania w podróż. Zazwyczaj ma ona mniejszą moc, ale mimo wszystko wystarczającą do sprawnego wysuszenia pasm.

Przydatne akcesoria do suszarki

Suszarka to urządzenie, które może posłużyć nie tylko do suszenia pasm. Jeżeli chcesz zafundować swoim pasmom dobrej jakości stylizację za pomocą suszarki, to konieczne jest skorzystanie z dodatkowych akcesoriów. Koncentrator powietrza naprowadza ciepło na konkretną partię włosów, dzięki czemu możemy wykonać różne czynności na szczotce. Takie specjalne dysze często znajdują się w zestawie z profesjonalnymi urządzeniami. Dołączony może być również dyfuzor, który jest koniecznym akcesorium dla osób z kręconymi włosami.

Artykuł partnera

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły