Onda

Stworzył piękną kolekcję. Daniel Kołodziejczak i jego meble

Daniel Kołodziejczak założył swoją firmę projektową StudioDanielK. Antechamber to jego premierowa kolekcja, którą zaprezentował podczas Salone del Mobile 2024. Kolekcję mogli zobaczyć goście odwiedzający Villę Bagatti Valsecchi podczas wystawy Alcova.

Meble projektu Daniela Kołodziejczaka są swego rodzaju architektonicznym dialogiem między klasycznymi wzorami włoskiego dizajnu a radykalnym podejściem brazylijskiej architektury modernistycznej. Projektant czerpał inspiracje z twórczości polskich artystek Alicji Kwade i Magdaleny Abakanowicz. Powstałe przedmioty cechują proste formy, stonowana kolorystyka i wykorzystanie kamieni.

Kołodziejczak połączył brutalistyczne motywy z eleganckim, włoskim modernizmem. W projekcie wykorzystał kamienie Rouge du Roi i Saint Laurent, a kule wykonane zostały z półprzezroczystego onyksu o miodowym zabarwieniu. Elementy te osadzone zostały w meblach niczym kamienie w biżuterii.

W sumie na kolekcję Antechamber składa się 10 obiektów. Stolik kawowy zdaje się zacierać granice między drewnem a marmurem poprzez zastosowanie delikatnych, brązowych odcieni. Stołek zawieszony na blokach przezroczystego onyksu wydaje się lewitować, a lustro zwieńczone również elementami z onyksu przybiera wręcz rzeźbiarskiej formy.

Onda

Daniel Kołodziejczak na co dzień mieszka w Mediolanie. Studiował wzornictwo w Via Design w Danii oraz na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Amsterdamie i University of the Arts w Londynie. Przez osiem lat pracował jako projektant biżuterii, stąd dekoracyjne akcenty w jego meblach. Nową markę tworzy wspólnie z Dianą Arce, która pracuje jako konsultantka ds. produktów luksusowych.

źródło: StudioDanielK (studiodanielk.com)

Czytaj też: Meble | Polscy projektanci | Wnętrza | Kamień | whiteMAD na Instagramie