Jak zrobić dobry moodboard? Weź udział w konkursie Forbo „0,6 do kwadratu”

Producent wykładzin i okładzin meblowych – firma Forbo, ma w swojej ofercie Bulletin Board – linoleum do wykonania m.in. tablic ogłoszeniowych, służących do przypinania notatek, zdjęć czy tworzenia inspirujących moodboardów, niezbędnego narzędzia pracy architektów i projektantów wnętrz.

Tablice inspiracji, czyli tzw. moodboardy, na co dzień towarzyszą osobom, które zajmują się pracą kreatywną. Architekci i projektanci wnętrz tworzą je z wzorników materiałów, zdjęć inspiracji, próbek odcieni farb czy tkanin. To niezbędne narzędzie ich pracy.

Nie ma lepszej metody na organizację próbek kolorystyki i materiałów niż moodboard. Przygotowanie takiego zestawienia upewnia mnie, że relacje między wybieranymi przeze mnie materiałami są właściwe, kolory i faktury próbek są zgodne z finalnymi produktami. Inne sposoby wizualizacji tego nie zapewniają – mówi arch. Jacek Tryc, założyciel pracowni Jacek Tryc – Wnętrza.

Do tworzenia moodboardów doskonale nadaje się Bulletin Board stworzony przez Forbo. To materiał wytwarzany z naturalnych i odnawialnych surowców – połączenie żywicy, drobno mielonego korka i utlenionego oleju lnianego sprawia, że jest sprężysty, elastyczny i trwały, nie kruszy się i ma bardzo mały efekt pamięci – pinezki można wbijać na całą głębokość. Innowacyjny produkt marki Forbo jest higieniczny, nie przyciąga kurzu, ma właściwości bakteriostatyczne.

Aby promować ekologiczne myślenie oraz zaprezentować Bulletin Board szerokiemu gronu architektów, firma Forbo ogłosiła w maju b.r. konkurs „0,6 do kwadratu”, w którym zadaniem jest stworzenie moodboardu na bazie tego materiału. Na czym dokładnie polega konkurs? Każdy, kto wyśle zgłoszenie, otrzyma Bulletin Board o wymiarach 60 x 60 cm, a następnie będzie musiał stworzyć na jego podstawie moodboard, za pomocą którego wyrazi siebie – swoje zainteresowania, styl, charakter, inspiracje i marzenia. W tym celu można użyć rozmaitych środków: zdjęć, próbek materiałów, ważnych przedmiotów, pamiątek, symboli, tego, nad czym pracujemy – im bardziej kreatywnie, tym lepiej. Jurorzy będą brali pod uwagę zarówno estetykę, jak i pomysłowość autorów nadesłanych prac.

Jury konkursu „0,6 do kwadratu”

Kluczowym aspektem tego konkursu jest szczerość wypowiedzi oraz jej kreatywny charakter. To zabawa, w której płaszczyzna staje się kadrem dla naszych marzeń, wspomnień, idei i innych historii. Dla mnie ważna będzie unikalność i element zaskoczenia w przesłanych propozycjach – mówi prof. Jan Sikora, wykładowca gdańskiej ASP, założyciel autorskiej pracowni Sikora Wnętrza.

Zwycięzcę wyłoni Jury w składzie: prof. Jan Sikora, architekt, wykładowca, właściciel pracowni Sikora Wnętrza (przewodniczący jury), Kamil Białas, redaktor naczelny magazynu whiteMAD i portalu whitemad.pl, Magdalena Federowicz-Boule, prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna magazynów M jak Mieszkanie, Dobre Wnętrze oraz serwisu Urządzamy.pl, dr Szymon Hanczar, architekt, projektant i wykładowca, właściciel Hanczar Studio, Katarzyna Księżopolska, redaktor naczelna portalu MAGAZIF.com, arch. wnętrz Joanna Kulczyńska z pracowni Kulczyński Architekt, fotografka Jola Skóra oraz arch. wnętrz, stylistka i fotografka Anna Olga Chmielewska, które razem tworzą agencję projektową i kreatywną JAM KOLEKTYWoraz arch. Jacek Tryc, właściciel pracowni Jacek Tryc – wnętrza.

Zachęcamy architektów, projektantów, designerów oraz studentów architektury i ASP w Polsce do udziału w konkursie. To doskonała okazja do sprawdzenia samego siebie, a także zobaczenia, co inni młodzi twórcy mają do zaoferowania. W ramach inspiracji polecamy zajrzeć na profil Forbo na Instagramie (@forboflooringpl) – można zobaczyć tam tablice inspiracji z Bulletin Board stworzone przez projektantów z różnych stron świata. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna 5000 zł netto. Termin nadsyłania prac upływa 30 października 2021 roku. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie FORBO klikając TUTAJ.

Czytaj też: Wydarzenia  | Ciekawostki | Projektant | whiteMAD na Instagramie

źródło: FORBO

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły