Dekoracyjna, zaciemniająca czy panelowa - jaka zasłona najlepiej sprawdzi się w twoim domu?

Dekoracyjna, zaciemniająca czy panelowa – jaka zasłona najlepiej sprawdzi się w twoim domu?

Zasłona zaciemniająca, panelowa czy dekoracyjna? Każda ma swoje zalety i zastosowanie. Przeczytaj nasz poradnik i zobacz, jak dobrać zasłony do różnych typów wnętrz.

Zasłona dekoracyjna – do salonu i pokoju dziennego

W zasadzie każda zasłona, jaką chcemy powiesić w swoim oknie, powinna pełnić funkcję dekoracyjną, czyli zdobić wnętrze. Zasłony są doskonale widoczne nie tylko wieczorem, gdy są zasłonięte, ale też w ciągu dnia, gdy zwisają luźno po bokach okna. Warto jednak zauważyć, że w niektórych wnętrzach rolą zasłon jest przede wszystkim zdobić, dopiero później chronić przed słońcem.

W salonie i w pokoju dziennym, gdzie zasłony pozostają odsłonięte także w nocy, można pokusić się o ich oryginalne upięcie lub ułożenie końców na podłodze. Zasłony upięte chwostami nadają wnętrzu ekskluzywnego wyglądu, niemniej ich codzienne upinanie i odpinanie mogłoby być męczące, dlatego to rozwiązanie poleca się do pomieszczeń, w których zasłon się nie zasłania. Podobnie układanie z końców zasłon rozet, fal, falban czy innych oryginalnych form ma sens tylko wówczas, gdy nie będą one naruszane. Patrząc pod tym kontem, trzeba uznać, iż zasłona dekoracyjna często traci swą pierwotną funkcję zasłaniania okna. W zamian za to otrzymujemy bardzo stylową dekorację wnętrza.

Zasłona zaciemniająca do sypialni i pokoju dziecięcego

Zasłony zaciemniające, zgodnie z tym, co sugeruje ich nazwa, mają dbać o to, by do wnętrza nie dostawało się zbyt dużo promieni słonecznych. W ofercie marki Eurofirany znajdują się zasłony zaciemniające zatrzymujące nawet 100% promieni słonecznych. To dobra wiadomość dla osób, które lubią się w ciągu dnia skryć w sypialni na krótką drzemkę. Także dzieci będą zadowolone z takiego rozwiązania – te młodsze lubią w ciągu dnia spać (jeśli stuprocentowe zaciemnienie wywoła ich niepokój, warto rozważyć uszycie zasłon z tkanin zatrzymujących 70% światła słonecznego), te starsze lubią bawić się w ciemnościach.

Pełną ofertę zasłon można poznać w sklepie: https://www.eurofirany.com.pl/sklep-online/zaslony-gotowe-252.

Dobra wiadomość jest taka, że zasłony zaciemniające nie muszą być czarne, żeby dobrze pełniły swoją funkcję. Za zatrzymywanie promieni słonecznych odpowiada skomplikowany splot nici, dlatego bardzo często widuje się zasłony zaciemniające w jasnych barwach – np. kolorowe wzory na białym tle.

Zasłony zaciemniające przydadzą się niewątpliwie w tych sypialniach i pokojach dziecięcych, których okna wychodzą na wschód. W sezonie letnim bardzo wcześnie robi się widno, co może utrudniać spanie. W tej sytuacji zasłony, które mogą zatrzymać promienie słoneczne, są dosłownie na wagę złota.

Zasłona zaciemniająca do sypialni i pokoju dziecięcego

Zasłona panelowa do eleganckiego i dużego salonu

Zasłona panelowa potrzebuje dużo miejsca, by się elegancko zaprezentować. Jej stelaż powinien sięgać od sufitu do podłogi. W istocie rzeczy taka zasłona to panel tkaniny rozciągnięty na aluminiowej ramie. Zasłanianie i odsłanianie polega na przesuwaniu ramy wzdłuż prowadnic. Panelowa zasłona jest zawsze rozciągnięta, także wówczas, gdy nie zasłania okna, dlatego, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto się upewnić, że mamy na nie miejsce.

Zasłony panelowe to doskonałe rozwiązanie do dużych wnętrz, w których potrzebna jest oryginalna i ekskluzywna dekoracja. Ponieważ zasłona panelowa jest przez cały czas doskonale widoczna, warto zatrzymać się chwilę przy wyborze odpowiedniej tkaniny – dobrze dobrany wzór sprawi, że panelowa zasłona idealnie skomponuje się z wnętrzem.

Sprawdź także: W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzi się gruba zasłona?

Eurofirany to marka z trzydziestoletnim doświadczeniem w oferowaniu dekoracyjnych dodatków do wnętrz i stylowych tkanin użytkowych. Oferuje między innymi ceramikę dekoracyjną, lampy, zegary, obrazy, pościel, obrusy, koce, narzuty, poszewki i ręczniki. Przyjmuje zamówienia na szyte na wymiar firany, rolety i zasłony. Najwygodniej zamówić je w salonie stacjonarnym lub za pośrednictwem strony internetowej. Marka może pochwalić się też trzema autorskimi kolekcjami tkanin i dodatków: Ella Line, Diva Line i Reina Line.

źródło: materiał partnera

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły