Lustrzany dom w Józefowie

Lustrzany dom w Józefowie. Wygląda jakby unosił się nad ziemią.

Budynek zaprojektował architekt Marcin Tomaszewski z łódzkiej pracowni Reform Architekt. Poznajcie lustrzany dom w Józefowie pod Warszawą.

Lustrzana elewacja w budownictwie jednorodzinnym w Polsce to trend, z którym pierwszy raz spotkaliśmy się 3 lata temu za sprawą projektu architekta Marcina Tomaszewskiego. Budynek, który wtedy zaprojektował miał lustrzaną elewację z każdej swojej strony. Ten efekt sprawił, że osadzony w leśnym krajobrazie dom był niemal niewidoczny. Pisaliśmy o nim tutaj.

Lustrzany dom w Józefowie to następca wcześniejszego projektu, który zrealizowany zostanie w podwarszawskim Józefowie. Jego powierzchnia wyniesie około 400 m kw. To ogromna przestrzeń, która z powodzeniem wystarczy rodzinie z dwójką dzieci.


Tym razem architekt wprowadził więcej bieli w elewacji. Lustrzane panele wykonane są z aluminium, dzięki czemu nie ulegną stłuczeniu. W projekcie warto zwrócić uwagę na część, która oddziela parter od piętra domu. Fragment ten jest przesunięty wobec bryły, a aluminiowe panele, które go otaczają sprawiają wrażenie, jakby całe piętro unosiło się nad ziemią.

Ciekawostką są też lustrzane kostki, które architekt zaprojektował na drzewach. Mają one symbolizować dynamikę nowoczesnego budynku i stanowić jego ozdobę. Podczas wietrznych dni będą się w nich odbijać gałęzie drzew, co spowoduje ciekawy zabieg wizualny. Budowa domu ruszy w tym roku. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć go na własne oczy!

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Architektura | Warszawa | Las | Rzeźba

 

wiz. REFORM Architekt Marcin Tomaszewski