mieszkanie w kamienicy w Poznaniu

Jasne mieszkanie w kamienicy w Poznaniu. Tutaj liczył się każdy detal

Mieszkanie w kamienicy na Jeżycach w Poznaniu zaprojektowała architekt Aleksandra Sowińska z pracowni a.studio. Liczącą 52 m kw. przestrzeń wypełniła dodatkami, które podkreślają charakter i zainteresowania domowników. 

Mieszkanie znajduje się w sercu Jeżyc. Składa się z dużego salonu, sypialni z wydzielonym miejscem do pracy, oddzielnej kuchni, holu i łazienki. Projekt powstał dla pary, która lubi otaczać się sztuką i uwielbia klimat nastrojowych knajpek. Stąd pomysł, by wizualnie nawiązać do wnętrz restauracji, hoteli i małych showroomów europejskich miast.

Architekt Aleksandra Sowińska zaproponowała meble o niebanalnych kształtach. Duży narożnik umiejscowiony został w centralnej części salonu. Znajdziemy tu również piętrowy stolik kawowy i komodę z drewna wykonaną na wysoki połysk, dzięki któremu nawiązano do PRL. Całość uzupełniają dodatki, dywan ze splotów, wydzielający przestrzeń do wypoczynku, rośliny w plecionych donicach i inspirujące plakaty w minimalistycznych ramach. Pojawiły się też poduszki o różnych wzorach i fakturach, spójnie dobrane kolorystycznie. Kontrasty rodzą najczęściej widoczne różnice, tutaj jednak mamy do czynienia z ciekawym wizualnie zabiegiem – kontrasty tworzą spójność.

Czujne oko zwróci tutaj uwagę na romantyczny łapacz chmur, który wykonany został ręcznie oraz rattanowe krzesło Pesaban, z siedziskiem wykonanym ręcznie w stylu boho.

mieszkanie w kamienicy w Poznaniu


Architekt Aleksandra Sowińska specjalizuje się w projektowaniu wnętrz prywatnych i komercyjnych. Projektujemy wnętrza znajdując równowagę pomiędzy oczekiwaniami, a możliwościami. Wszystko po to, aby stworzyć przestrzeń estetyczną i funkcjonalną z precyzyjnie dobranymi detalami, ponieważ to właśnie detale tworzą charakter. Doskonale rozumiemy, jak ważny jest projekt mieszkania – mówi Aleksandra Sowińska. Zaprojektowane mieszkanie w kamienicy w Poznaniu jest dowodem na to, jak te założenia projektantka realizuje w praktyce.

Czytaj też: Mieszkanie | Poznań | Minimalizm | Wnętrza

fot. Radek Słowik (bilbil.pl), źródło: Aleksandra Sowińska Studio (asowinskastudio.pl)