Jasne, że piękne! Oto najmodniejsze modele lamp polskiej marki AQForm

Przemijalność mody czy różnego rodzaju trendów jest rzeczą naturalną. Zarówno jedne, jak i drugie mogą zagościć na dłużej bądź zostać zapomniane w bardzo krótkim czasie. Ta zasada dotyczy każdej branży, także wnętrzarskiej. Jednak niezależnie od tego, co aktualnie bywa modne i „na czasie”, zawsze warto postawić na użyteczne i funkcjonalne rozwiązania, szczególnie jeżeli chodzi o oświetlenie. Polska marka AQForm pokazuje, że ciekawe wzornictwo może iść w parze z funkcjonalnością. Połączenie szkła i technologii oraz możliwość personalizacji produktów to przykłady trendów, które we wnętrzach z pewnością zagoszczą na długi czas.

Technologia z designem w duecie

Wybierając elementy wyposażenia wnętrza, chętnie stawiamy na funkcjonalne lub wręcz multifunkcjonalne rozwiązania. W przypadku oświetlenia jest to możliwe, szczególnie dzięki zaawansowanej technologii LED i inteligentnym systemom sterowania. To, co jest szczególnie ważne, to wyważone połączenie formy i technologii w taki sposób, aby wzajemnie się uzupełniały. Na szczęście minęły czasy konieczności wyboru „albo – albo”. Przykładem udanego duo technologii i wzornictwa jest nowa generacja opraw PET, w której ozdobny pierścień odgrywa podwójną rolę: powiększa kąt ochrony i jednocześnie pozwala na zabawę z wykończeniem produktu.

Oryginalne rozwiązania i możliwość personalizacji

Coraz chętniej korzystamy z możliwości personalizacji i wybieramy produkty, które pozwalają wyraźniej podkreślić styl wnętrza czy charakter mieszkańców. Bardzo szeroka oferta AQForm ułatwia dobranie parametrów lamp idealnie do potrzeb projektu – wybierać można spośród ponad 700 produktów (z których można stworzyć jeszcze więcej kombinacji!). Co więcej, paleta kolorystyczna nie kończy się na katalogu.

Od 2020 roku proponujemy jako standard wykończenie białe i czarne w wersji strukturalnej, która charakteryzuje się wyższą odpornością na uszkodzenia i zabrudzenia. Dodatkowo na zamówienie, nasze oprawy możemy lakierować na dowolny kolor RAL lub NCS! – mówi Barbara Olesiak, marketing manager AQForm.

Design zaproponowany przez projektantów

Oprawy zaawansowane technologicznie to podstawa, ale nie oszukujmy się – liczy się również design. Lubimy ładne przedmioty, które dodają uroku naszemu wnętrzu, a oświetlenie niejednokrotnie traktowane jest również jako element dekoracyjny. Dlatego coraz częściej można się spotkać z produktami oświetleniowymi będącymi wynikiem współpracy producenta i biura projektowego. Przykładem są realizacje polskiego producenta oświetlenia AQForm oraz czeskiego biura projektowego DECHEM. Pierwszym efektem współpracy była kolekcja MODERN GLASS łącząca szkło z technologią.


W tym roku popularny motyw kuli we wnętrzu, nie umknął projektantom. Efektem kolejnej kooperacji polskiego producenta z biurem DECHEM jest kolekcja wykorzystująca modny motyw kuli: MODERN BALL. Podobnie jak MODERN GLASS, seria MODERN BALL to połączenie technologii ze szklaną formą.

MODERN BALL

Automatyzacja oświetlenia 

Rozwiązania umożliwiające sterowanie światłem stają się coraz bardziej popularne. Na czym polegają? W najprostszym wariancie na możliwości regulacji natężenia oświetlenia: od półmroku do pełnej jasności. Bardziej złożone systemy pozwalają zaprogramować na przykład sekwencje scen świetlnych dostosowane do dobowego rytmu domowników czy natężenia ruchu w kawiarni. To bardzo wygodne, ale także ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie: sterowanie połączone z czujnikami obecności pozwala obniżyć zużycie energii od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent. 

Nowy katalog AQForm to 434 strony pełne inspiracji. Marka w tym roku znacznie rozszerzyła swoje portfolio. Dodała aż 19 zupełnie nowych produktów i rozwinęła dotychczas istniejące linie. Każdy z produktów, który znalazł się w katalogu, to połączenie technologii, funkcjonalności i designu. Katalog możecie pobrać ze strony tutaj: aqform.com/pl.

AQForm to polski producent nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych. Marka od wielu lat skutecznie podbija rynek polski, a także, dzięki połączeniu sił z Delta Light Group, arenę międzynarodową. W swojej kolekcji posiada duży wybór opraw zwieszanych, natynkowych, wpuszczanych, systemowych, kinkietów, reflektorów i szynoprzewodów. Z powodzeniem trafia w gusta klientów zarówno prywatnych, jak i komercyjnych, rozświetlając liczne domy, hotele, biura oraz restauracje. Wyróżniona wieloma nagrodami polska marka AQForm, stawia przede wszystkim na wysoką jakość produktów i satysfakcję klienta.www.aqform.com

Czytaj więcej: AQFormLampa | Wnętrza | Pantone

źródło: materiały prasowe AQForm