Jednorodzinny dom pod Szczecinem z siłownią i sauną w środku

Dom DWUSPADOWY zaprojektowany został dla aktywnej młodej rodziny z dziećmi. Przygotowali go architekci z pracowni DISM Architekci.

Przygotowując projekt domu architekci musieli uwzględnić miejscowy plan, który narzucił geometrię dachów – zgodnie z zapisami projektowany budynek miał posiadać klasyczny stromy dach. Ideą projektu było stworzenie domu o klasycznej, zamkniętej formie z symetrycznym przekryciem. Bez wykuszy, bez udziwnień – prosta bryła ze stromym dachem.

Część dzienną domu zlokalizowano na poziomie parteru, który mieści salon z jadalnią i kuchnią, pomieszczenia techniczne oraz garaż. Część nocną, czyli sypialnie mieszkańców, usytuowano na pierwszym piętrze. Tutaj zaprojektowano również duży gabinet.

Przyszli mieszkańcu to rodzina, która uwielbia spędzać czas aktywnie. Na najwyższym poziomie – poddaszu użytkowym w stromym dachu zaprojektowano strefę aktywności – siłownię z przyrządami do ćwiczeń oraz małą sauną. Jest to powierzchnia użytkowana przez wszystkich mieszkańców – zarówno rodziców, jak i dzieci. Mocno przeszklona przestrzeń otwiera się na otaczający krajobraz umilając mieszkańcom aktywną formę spędzania wolnego czasu.

Od strony ogrodu zaprojektowano taras będący przedłużeniem strefy dziennej z małym strumykiem ożywiającym przestrzeń przy domu. Również od tej strony, dom maksymalnie otwiera się na otoczenie poprzez przeszklenia sypialni oraz salonu.

Dom miał posiadać współczesny wyraz. Elewacje domu pokryto konsekwentnie płytami włókno-cementowymi, z akcentami w postaci drewnianych wykończeń poszczególnych ścian ocieplającymi charakter domu.

Pracownia: DISM Architekci www.dism.pl
Projekt: 2016
Lokalizacja: woj. zachodniopomorskie
Inwestor: Prywatny