Jednorodzinny dom w Krakowie. Wnętrze zaprojektowała Agnieszka Klimek

Dom położony jest w krakowskich Przegorzałach. Powstał dla rodziny z dwójką dzieci. Nowoczesną i minimalistyczną przestrzeń zaprojektowała architektka wnętrz Agnieszka Klimek.

Projekt wnętrz powstał przy współpracy z autorką projektu budowlanego, dzięki czemu gmach został w optymalny sposób dostosowany do potrzeb mieszkańców. Budynek ma prostą formę i drewnianą elewację. Naturalne materiały i duże okna tworzą spójną, przemyślaną kompozycję. Materiałem scalającym jest wspomniane już drewno, które we wnętrzu pojawia się w formie podłóg oraz na ścianach i w elementach zabudowy.

Nienachalne i ergonomiczne rozwiązania przestrzenne, połączone z miękkimi, dobrej jakości meblami i tkaninami oraz dużą wyspą kuchenną ze spieku w kolorze zielonej kamionki dają poczucie przytulności. Ważnym elementem tej przestrzeni są oryginalne schody, które wraz z betonowym sufitem dodały przestrzeni surowego, nieco szorstkiego akcentu.

Zawód, który wykonuję zrodził się z pasji i wrażliwości dla tego jak żyjemy i czym się otaczamy. Cenię sobie kontakt z klientami i bardzo uważnie ich słucham, bo dom, jego wnętrze są przecież przede wszystkim dla jego domowników. Lubię prostą formę i naturalne materiały, zapewniające porządek i harmonię, a przy tym efekt komfortu i elegancji. Dużą uwagę przywiązuję do oświetlenia, które daje nam dzisiaj mnóstwo możliwości budowania przestrzeni. Mam słabość do foteli – to mebel wyjątkowy, subtelnie wyrażający i dopełniający charakter wnętrza – opisuje Agnieszka Klimek.


Całość dopełnia gra światła. Promienie słońca w ciągu dnia wpadają do wnętrza i mienią się w różnych odcieniach (widać to w łazience). Uzupełnieniem jest oświetlenie sztuczne, które buduje przyjazny klimat we wnętrzu.

fot. Polewany Photos, projekt: Agnieszka Klimek

Czytaj też: Kraków | Wnętrza | Art Deco | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły