Jednorodzinny dom w Mielnie pod Poznaniem. Powstał dla malarki

Nowoczesny dom w Mielnie zaprojektowany został z myślą o potrzebach inwestorki. Hanna Kłopotowska Art zajmuje się malarstwem, co mocno wpłynęło na finalny efekt pracy architektów.

Dom ma minimalistyczne ściany frontowe, które nie są mocno przeszklone. Od strony ulicy główna siła ciężkości przeniesiona została na wiatrołap, którego kolorowe tło zdradza charakter wnętrza. W strefie wejścia pojawił się kolorowy akcent w postaci muralu, który został zaprojektowany specjalnie przez właścicielkę. Fragment ten celowo został podświetlony, dzięki czemu sztuka wizualnie przenika do sąsiedztwa.

Projektując budynek architekci zaproponowali, aby podzielić dom na trzy oddzielne bryły i zaakcentować ten podział dobierając różne materiały wykończeniowe. Bryłą z szarych płyt włókno-cementowych to strefa dzienna połączona z salonem, kuchnią i jadalnią oraz otwarciem na południe w kierunku ogrodu. W tej części domownicy będą spędzać większość czasu.

Część garażowo-gospodarcza wyróżniona została blachą na rąbek w kolorze antracytu, co ma odzwierciedlać techniczny charakter tego fragmentu. Strefa prywatna mieszkańców znalazła się w części w całości pokrytej drewnem elewacyjnym.

Architektura jest dziedziną sztuki. Przy tej okazji współpraca z Inwestorami przełożyła się na wspólną pracę projektową, nowe doświadczenia oraz wykreowanie powiązania świata architektury ze światem malarstwa – mówią architekci.


O todos.architekci:

todos. architekci to zespół czwórki młodych architektów z Poznania. Kwartet zaczął wspólnie działać już podczas studiów, biorąc udział w różnych konkursach architektonicznych. Doświadczenie zawodowe zbierali w biurach projektowych między innymi w Paryżu, Londynie, Porto, Düsseldorfie, Warszawie i Poznaniu. W swojej pracy stawiają na indywidualne podejście do każdego zagadnienie. Członkowie todos.architekci dopełniają się wzajemnie tworząc markę, która ma odpowiadać na potrzeby klienta. W swojej pracy zajmują się nie tylko projektowaniem budynków czy wnętrz, ale też nadzorami autorskimi i prowadzeniem budów.

źródło: todos.pl

zobacz również: Architekt | Architektura | Dom jednorodzinny | Elewacja | Zieleń | WhiteMAD na Instagramie