Jest białe i jasne. Zaglądamy do mieszkania pięcioosobowej rodziny w Gdyni

Mieszkanie znajduje się w dzielnicy Orłowo w Gdyni. Jego projekt przygotowały architektki z działającej w Trójmieście pracowni hamak.pro.

Mieszkanie urządzono w jednym z nowych budynków apartamentowych. Duet architektek chciał, aby wnętrze w jak największym stopniu odpowiadało na potrzeby właścicieli, dlatego zaproponowano zmianę układu wnętrza. Dzięki zmianom (rzuty zamieściliśmy pod galerią zdjęć) udało się stworzyć przestronne miejsce dla pięcioosobowej rodziny, która spędza w nim większość letnich miesięcy.

Domownicy większość czasu spędzają w pokoju dziennym, dlatego dla architektek ta część wnętrza miała ogromne znaczenie. Tuż obok znalazła się niewielka sypialnia dla dzieci. Z sypialni obecnie korzysta trzech chłopców. Każdy z nich ma tutaj swoją przestrzeń, którą udało się stworzyć między innymi dzięki wprowadzeniu antresoli.

Wnętrze jest przestronne i jasne. Projektantki postawiły na białe ściany, które miejscami zdobi sztukateria. Całość ocieplono drewnianymi panelami, którymi pokryto powierzchnię podłogi. Tutaj wyróżnia się pokój dzieci, który jako jedyny zyskał industrialne dodatki.

Pracownię hamak.pro prowadzą dwie architektki: Malwina Zdybek oraz Hanna Klepacka. Obie są absolwentkami Politechniki Gdańskiej, gdzie studiowały na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Pracownię tworzą od kilku lat, ale początki ich działalności sięgają 2001 roku. 

projekt: hamak.pro

zdjęcia: alkamurat.com