kładka dla niepełnosprawnych

Jest gigantyczna. Kładka dla niepełnosprawnych nad autostradą A1

Wprawdzie jest zgodna z normami, które określa prawo, jednak czy niepełnosprawni będą z niej korzystać? Kładka dla niepełnosprawnych zbudowana została w gminie Wola Krzysztoporska, dzięki niej osoby na wózkach inwalidzkich i rowerzyści mogą bezpiecznie pokonać autostradę A1.

Kładka dla niepełnosprawnych zbudowana została na wysokości budowanego odcinka “B” autostrady A1 – Piotrków Trybunalski Kamieńsk. Kładka dla niepełnosprawnych w Woli Krzysztoporskiej otwarta została 29 kwietnia.

Na papierze wszystko się zgadza. Kładka spełnia wymagane prawem normy i teoretycznie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Czy jednak z kładki ochoczo będą korzystać mieszkańcy? Niepełnosprawni czy rodzice z małymi dziećmi, będą musieli pokonać sześć podjazdów z jednej strony, następnie przemknąć na wysokości kilkudziesięciu metrów ponad autostradą, by następnie zjechać pokonując ponownie sześć podjazdów z zakrętami o kątach 180 stopni. Może lepszym rozwiązaniem w tym miejscu byłaby winda?

Całość konstrukcji wzniesiono na betonowych palach i pomalowano farbą o jaskrawych odcieniach kolorów żółtego i zielonego.

kładka dla niepełnosprawnych


Nowa kładka zastąpi starą konstrukcję ze schodami, której rozbiórka rozpoczęła się po majowym weekendzie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że rozbiórka starej kładki prowadzona będzie w taki sposób, aby nie utrudniać przejazdu budowaną trasą.

Czy uważacie nową kładkę za architektoniczną wpadkę? Dajcie znać w naszej sondzie:

Kręta kładka nad autostradą A1 to architektoniczna wpadka?

View Results

Loading ... Loading ...

Czytaj też: Architektoniczne wpadki | Ciekawostki | Meble miejskie | whiteMAD na Instagramie

fot. Anna Wiktorowicz, źródło: Gmina Wola Krzysztoporska