Jest jak modernistyczna rzeźba. Nowoczesny dom w Meksyku

Jego projekt przygotował zespół projektantów JALO, Antonio Duo i Sofii Herfon. Nowoczesny dom zbudowany ma zostać w Meksyku. Jego projekt powstał z potrzeby zaprojektowania budynku, który będzie idealnie oddawał ich potrzeby jako turystów korzystających z noclegów w platformie Airbnb.

Sierra Madre House to nowoczesny dom, który współgra z otoczeniem i odzwierciedla atuty przyrody regionu. Projektanci byli zmęczeni typowymi wakacyjnymi budynkami, dlatego stworzyli koncepcyjny projekt willi, której kształt przypomina modernistyczną rzeźbę.

Dom składa się z trzech monolitycznych brył połączonych licznymi przeszkleniami. Strefę wejścia stanowi lobby o podwójnej wysokości, które dostarcza poczucia przestrzeni. Na końcu holu znajduje się dziedziniec z kaktusami i most ze stali, który jest jednocześnie punktem widokowym.

Wnętrze podzielono na część mieszkalną oraz usługowo-biurową. Ta pierwsza stanowi jedną, dużą przestrzeń i składa się z salonu, kuchni, jadalni, basenu i tarasu. To właśnie tutaj mieszkańcy mają spędzać większość swojego czasu. Z kolei strefę prywatną stanowią dwie sypialnie o takiej samej wielkości.


Przechodząc do ogrodu można się cieszyć widokiem na sam budynek, który stanowi wizualną atrakcję. Twórcy projektu wskazują, że będzie to idealne miejsce do robienia zdjęć, którymi można podzielić się w mediach społecznościowych.

Wrażenie robi też basen. Wprawdzie jest niewielki, ale jego minimalistyczna forma i dekoracja w postaci rosnących obok kaktusów sprawiają, że basen idealnie komponuje się z bryłą budynku zachowując dobre proporcje. Póki co nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa domu.

źródło: JALO, Antonio Duo i Sofii Herfon

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Domek letniskowy | Hotel | Modernizm | whiteMAD na Instagramie