Jest jak w latach 60. Kino Pałacowe w Poznaniu z wyremontowaną salą

Kino Pałacowe znajduje się w Zamku Cesarskim w Poznaniu. Szóstego maja otwarto wyremontowaną i unowocześnioną Salę Audiowizualną. We wnętrzu królują oryginalne elementy z lat 60., które zostały odnowione. Z kolei dobrą jakość obrazu i dźwięku zapewniają nowoczesne urządzenia.

W latach 60. Roman Machowiak zaprojektował wiele wnętrz dla ówczesnego Pałacu Kultury, również wielofunkcyjną salę projekcyjną na 2. piętrze w Zachodnim Skrzydle CK ZAMEK. Niewiele z jego prac się zachowało, a Sala Audiowizualna to majstersztyk! Projekt, który splatał estetykę i funkcjonalność dziś zachwyca retro sznytem połączonym z dbałością o odbiór dźwięku. To modernistyczny design w postaci drewnianych boazerii posiadających właściwości wygłuszające. Także 48 retro foteli dopełnia charakteru nowo otwieranego wnętrza Kina Pałacowego.

Sala ta przez wiele lat była niedostępna dla osób trzecich. Organizowane w niej były warsztaty i wewnętrzne spotkania. Dziś to jedyna zamkowa sala projektu Romana Machowiaka.

Doświadczenie odbioru kina to nie tylko sala, ale też najnowocześniejszy sprzęt – laserowy projektor oraz system dźwiękowy Dolby Digital w najdoskonalszej akustycznie przestrzeni CK ZAMEK.


Z okazji otwarcia sali Kino Pałacowe organizuje liczne pokazy filmowe i festiwale. Na ekranie będzie można zobaczyć nie tylko kultowe produkcja z Hollywood, ale też nowe tytuły. Szczegółowy harmonogram projekcji znajdziecie na oficjalnej stronie kina tutaj.

Remont Sali udało się przeprowadzić dzięki dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz budżetu miasta Poznania.

Czytaj też: Poznań | Historia | Detal | Drewno | whiteMAD na Instagramie

fot. M. Kaczyński © CK ZAMEK

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły