Jest jasne i skromne. Zaglądamy do mieszkania na Żoliborzu

Mieszkanie zaprojektowali Justyna Kolasa i Patryk Ławrynowicz z pracowni 3XEL Architekci. Ich ostatnia realizacja to liczące 73 m kw. mieszkanie, które znajduje się na Żoliborzu w Warszawie.

Zadaniem architektów było stworzenie jasnej, minimalistycznej przestrzeni z elementami stylu vintage. Chcąc w maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń architekci zdecydowali się połączyć kuchnię z salonem tworząc sporej wielkości strefę dzienną. Powstały aneks kuchenny wtopił się w część pokoju. Pomogły tutaj dobrane jasne kolory i sprytny zabieg – zamiast wiszących szafek ścianę kuchni ozdobiły obrazy. 

Tuż obok znalazł się stół vintage. To stary mebel, który właściciele mają od lat. Teraz będzie on pełnił funkcję serca domu, przy którym mieszkańcy będą spotykać się na wspólne posiłki. Jedną ze ścian w salonie zdobi imponującej wielkości regał na książki. Domowa biblioteczka wykonana została na zamówienie, ma pionowe podziały, które pozwalają na łatwą aranżację przestrzeni. 

Sypialnię cechuje minimalizm. Z tej przestrzeni można przejść do garderoby, która pomieści nie tylko ubrania domowników. W łazience projektanci postawili na jasne cętkowane płytki. Znajduje się tutaj również ściana pokryta wodoodporną sklejką brzozową. Dodatkowo w mieszkaniu znajdują się pokój dziecięcy i pomieszczenie gospodarcze.


3XEL Architekci to pracownia architektoniczna założona w 2015 r. Prowadzą ją Justyna Kolasa oraz Patryk Ławrynowicz. W swojej pracy skupiają się na aranżacji wnętrz prywatnych oraz biznesowych. Działają na terenie całej Polski, ale najwięcej realizacji przypada na Łódź, Warszawę i okolice. 


Publikacja powstała w ośrodku domków na wynajem Camppinus Park w Jezierzanach, gdzie redakcja magazynu whiteMAD tymczasowo przeniosła swoją siedzibę. Jeżeli jesteście miłośnikami nowoczesnej architektury, inteligentnych domów oraz weekendowych wypadów za miasto, to miejsce jest dla was idealne!

zdjęcia: Hanna Połczyńska (www.kroniki.studio)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły