Jest niezwykły. Lodowy pałac projektu młodej Emiratki

Lodowy pałac zaprojektowała mieszkająca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Kowsar Noroozi. Młoda projektantka wykorzystała sztuczną inteligencję, dzięki której stworzyła serię projektów budynków willowych. Ich lodowa aranżacja jest nietypowa dla kraju położonym w gorącym klimacie.

Kowsar Noroozi jest architektką i projektantką. Obok budynków, lubi też projektować modę. Wszechstronne zainteresowania skłoniły ją do eksperymentowania z możliwościami, jakie daje sztuczna inteligencja. To właśnie z jej pomocą przygotowała serię willowych budynków, które opublikowała na swoim profilu w serwisie Instagram.

Lodowy pałac jej projektu powstał w kilku wersjach. To modernistyczne budynki z dużymi przeszkleniami, których ściany skute są lodem. Projektantka informuje, że przewrotnie osadziła budynki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, choć ze względu na panujący tam klimat, takie konstrukcje po prostu nie mogłyby powstać. Jej projekt jest więc swego rodzaju architektoniczną fantazją.

Pracując nad projektem budynków architektka korzystała z programów Midjourney AI oraz Adobe Photoshop. Przykładowa willa ma 1 500 m kw. powierzchni. Kowsar Noroozi zachęca swoich odbiorców, by zanurzyli się w hipnotyzującym uroku architektonicznego cudy. Kryształowy dom położony jest przy spokojnych wodach jeziora. Jego półprzezroczyste ściany oferują zapierający dech w piersiach spektakl zarówno w dzień, jak i w nocy.

Lodowa otoczka za sprawą światła słonecznego zmienia swój wygląd z godziny na godzinę. Gdy zapada zmierzch, oświetlenie domu rozświetla lodową bryłę niczym lampion.


Każdy aspekt tej wyjątkowej rezydencji został starannie wykonany, aby harmonizować z jej naturalnym otoczeniem, tworząc płynną integrację nowoczesnego designu i organicznego piękna. Od spokojnych wnętrz po zaciszne sypialnie, każda przestrzeń zachęca do relaksu i zanurzenia się w spokoju natury – mówi architektka.

Więcej niezwykłych projektów młodej architektki znajdziecie na jej profilu w serwisie Instagram TUTAJ.

źródło: Kowsar Noroozi

Czytaj też: Ciekawostki | Dom | Wille i rezydencje  | Grafika | whiteMAD na Instagramie