Jest pełne organicznych kształtów. Małe mieszkanie na Woli w Warszawie

Ma nieco ponad 52 m kw. powierzchni. Mieszkanie znajduje się na Woli w Warszawie. Jego projekt powstał w pracowni KODO.

Barwy ziemi przyprawione pistacją – to kwintesencja kompozycji kolorystycznej niewielkiego, lecz funkcjonalnego 50-metrowego apartamentu w Warszawie. Podstawą jego aranżacji była kompleksowa zmiana układu deweloperskiego – usunięto pierwotne podziały w części dziennej i powiększono łazienkę, uzyskując w rezultacie większą przestrzeń oraz miejsce na garderobę, którą wydzielono w sypialni z zastosowaniem lekkiego szklanego przepierzenia.

Ścianę w korytarzu zabudowano pojemną szafą ubraniowo-gospodarczą, do której powędrowała pralka, zwiększając możliwości aranżacyjne łazienki.

Założeniem wykończenia mieszkania były naturalne, wysokiej jakości materiały i barwy ziemi. Bazę kompozycji stanowią biel i szarość, przewijające się w różnych elementach wszystkich pomieszczeń mieszkania – ścianach, sprzętach i tekstyliach. W strefie dziennej prym wiedzie drewno, rządzące ma podłogach oraz elementach zabudowy kuchni i korytarza.

Oryginalna, łagodnie wygięta linia drewnianych frontów mebli kuchennych swobodnie koresponduje z formą i kolorystyką szaf w korytarzu – te urozmaicono pionowymi elementami w barwie połyskującej stali. Ta naturalna dominanta znalazła swoją kontynuację w sypialni – w postaci pionowych paneli ściennych i szafy garderobianej – oraz w łazience, w formie frontów pojemnej, pionowej zabudowy.

Analizując zrealizowany projekt można wskazać kilka ciekawych rozwiązań. To między innymi ściana w holu zamieniona na funkcjonalną szafę ubraniowo-gospodarczą. Naprzeciw szafy ukryte drzwi do łazienki, w której dokonano zmiany układu. Przeniesienie pralki do szafy – naprzeciw sypialni. Dzięki temu zabiegowi powstała duża, przeszklona garderoba od strony sypialni. Kolejnymi są stworzenie małej biblioteczki, która nie przytłacza wnętrza, wygodnej strefy wypoczynkowej z szafką rtv przygotowaną do wstawienia rozbudowanego sprzętu audio. Kolejnym jest otwarta i funkcjonalna kuchnia, gablotka na szkło oraz… zielony sufit!


W efekcie powstało sprytnie zaaranżowane mieszkanie, w którym wszystko ma swoje miejsce. Plusem są kolorystyka – łagodna zieleń pistacji oraz oświetlenie. Pistacje rzucono w tę stonowaną, ciepłą przestrzeń z dużym rozmysłem – barwa obecna jest w sypialnianej ścianie, pojedynczych elementach mebli łazienkowych, przestrzennej zabudowie sufitowej, tekstyliach i dekoracjach. Pojawia się również w elementach oryginalnych opraw oświetleniowych, stanowiących przykład zastosowania nowoczesnego, przestrzennego designu w klasycznej, minimalistycznej aranżacji. Wtórują im drobne elementy wyposażenia – unikatowe w formie grzejniki, stoliki nocne oraz utrzymana w loftowej stylistyce armatura łazienkowa.

źródło: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Czytaj też: Mieszkanie | Warszawa | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły