Jest tylko 277 sztuk. Nowy zegarek Atlantic zaprojektowany z Krzysztofem Hołowczycem

Marka Atlantic Watches zaprezentowała najnowszy model zegarka World Cup, który sygnowany jest przez Krzysztofa Hołowczyca. Zegarek Atlantic wyprodukowany został w limitowanej ilości – na całym świecie dostępnych jest zaledwie 277 sztuk tego modelu.

O tym, jak wygląda nowy zegarek mogliśmy przekonać się podczas premiery 5 października, która zorganizowana została na 46 piętrze w Skyfall Warsaw – platformy widokowej w wieżowcu UNIT. To miejsce, z którego rozpościera się genialny widok na stolicę.

Marka Atlantic w swoim nowym modelu łączy elementy retro z nowoczesnym wzornictwem i szwajcarską jakością i precyzją. Na miejscu obecny był Krzysztof Hołowczyc, który Atlantic współpracuje już ponad 15 lat. Gość wydarzenia opowiedział o inspiracjach i procesie projektowania tego czasomierza. Krzysztof Hołowczyc otrzymał model o symbolicznym numerze 007 oraz zobowiązał się, że będzie z niego korzystał podczas Rajdu Dakar. Kierowca rajdowy właśnie przygotowuje się do tego wyścigu.

Model 55858.41.29LE, który wyróżnia automatyczny chronograf zaprojektowany we współpracy z Krzysztofem Hołowczycem.

Inspirując się adrenaliną, zawodami rajdowymi oraz niezrównanym stylem retro racing watch, stworzyliśmy czasomierz, który łączy w sobie doskonałą precyzję  i design z duchem rajdowej rywalizacji – informuje marka.

Wygląd zegarka nawiązuje do samochodów rajdowych i łączy w sobie odważne kolory – beż, pomarańcz i błękit. Beż symbolizuje wyjątkową wytrwałość i odporność, którą kierowcy potrzebują na trudnych trasach. Pomarańcz nawiązuje do adrenaliny i szybkości, jakie towarzyszą każdemu rajdowi. Niebieski to kolor symbolizujący wolność i ducha nieograniczonej przygody. Zegarek należy do linii modeli Worldmaster.

Tarcza zegarka została zaprojektowana z dbałością o szczegóły. Uwagę przykuwa pomarańczowa wskazówka sekundnika oraz wyróżniająca się na tle innych indeksów cyfra “7”, która jest szczęśliwą liczbą dla Krzysztofa Hołowczyca. Nie tylko design tego zegarka przypomina rajdowe auta – również jego trwała konstrukcja. Czasomierz jest wykonany z wysokiej jakości stopu stali szlachetnej 316L.

Zegarek został wyprodukowany w limitowanej liczbie 277 sztuk na cały świat. Każdy egzemplarz posiada wybity na boku koperty indywidualny numer limitacji oraz nadrukowany podpis kierowcy rajdowego na tarczy zegarka. Sercem zegarka jest znany wszystkim miłośnikom zegarmistrzostwa mechanizm automatyczny o oznaczeniu ETA Vajloux 7750.


Czasomierz posiada wysokiej jakości bransoletę wykonaną ze stali szlachetnej. Do zegarka dołączony jest pasek wykonany z najwyższej jakości skóry naturalnej posiadający przeszycie w kolorze pomarańczowym, nadając mu sportowego charakteru. Zegarek jest zapakowany w eleganckie pudełko sygnowane podpisem Krzysztofa Hołowczyca, a także dodatkowe pudełko podróżne sygnowane nazwą kolekcji. Ile kosztuje nowy zegarek? Jego cena to 8 800 zł i można go zdobyć w autoryzowanych punktach sprzedaży marki Atlantic.

Podczas konferencji marka Atlantic pokazała przedpremierowy model zegarka z serii Seagold Moonphase. W tym przypadku czasomierz będzie wyprodukowany w limitowanej liczbie 135 sztuk i trafi do sprzedaży w Polsce pod koniec października. Modele z serii Seagold charakteryzują się wysoką precyzją wykonania, a ich koperty w całości odlewane są z 14-karatowego złota.

Osoby, które kupią zegarek będą mogły brać udział w konkursie, w którym do wygrania jest przejazd z Krzysztofem Hołowczycem na leśnym odcinku specjalnym. W sumie to wygrania jest 25 takich przejazdów. Co należy zrobić? Kupić zegarek i kreatywnie odpowiedzieć na pytanie “Kim jest dla Ciebie Mistrz Świata?”. Dodatkowe informacje o konkursie praz regulamin znajdują się na stronie https://atlanticwatches.pl/world-cup.

Zobacz również: Motoryzacja | Gadżety | Wydarzenia  | Warszawa