Jest w kamienicy. Przytulne mieszkanie w centrum Wrocławia

To przytulna przestrzeń kojąca oczy. Mieszkanie znajduje się w centrum Wrocławia i ma 90 m kw. powierzchni. Wnętrze zaprojektowała Iga Majorek, a przestrzeń na zdjęciach uwiecznił zespół Zasoby Studio.

W tej realizacji śmiało możemy napisać, że już sama lokalizacja jest dużym atutem. Mieszkanie położone jest bowiem w centrum miasta, w kamienicy z XVIII wieku, co wpływa na panujący w środku klimat. To zabytkowy budynek, ale jego wnętrze było już wiele razy przebudowane i straciło swój historyczny wygląd.

Przygotowując projekt mieszkania architektka chciała stworzyć miejsce o czystej kompozycji, które będzie dawało poczucie spokoju od zgiełku gwarnego Starego Miasta. Nowy układ funkcjonalny zakładał wydzielenie strefy nocnej i dziennej oraz stworzenie przestrzeni do komfortowej pracy.

Projektantka wykorzystała ciepły kolor naturalnego drewna. Widoczne jest w postaci dębowego parkietu, okładziny ściennej oraz mebli, które wykonane zostały z tego samego materiału.

Strefa dzienna jest łatwa do aranżacji i w zależności od potrzeb zmienia się w salon lub miejsce do pracy. Specjalny system zabudowy sprawia, że ilość przedmiotów pozostających na widoku została ograniczona do minimum.

Porządek panuje też w kuchni. Dzięki przesuwnym frontom część ta ma minimalistyczny charakter i delikatnie odsłania ukryty ciąg szafek. To prosty wizualny zabieg, który uspokoił przestrzeń i jednocześnie zapewnił optymalną ilość powierzchni do przechowywania. Po zasunięciu kuchnia znika w drewnianej zabudowie.


Większość wykorzystanych tu mebli powstałą według indywidualnego projektu. We wnętrzu wyróżniają się szczególnie masywne stoły – w jadalni oraz drugi służący jako biurko do pracy. Projektantka zastosowała delikatną, stonowaną paletę barw – złamana biel ścian, lawendowe zasłony i trawertynowe parapety. Ostatnie akcenty to kultowy design – krzesła a Carl Hansen & Son, lampa Semi i 9602 Tynell od Gubi.

projekt: Iga Majorek Studio

fot. Zasoby Studio

Czytaj też: Wrocław | Mieszkanie | Wnętrza | Apartament | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie