Jest wyjątkowy. Nowy plac zabaw na Bielanach w Warszawie otwarty

Plac zabaw na Bielanach otwarty został siódmego stycznia. Jest jednym z największych w Warszawie, a lokalizacja w pobliżu stawów sprawia, że wiosną może to być ulubione miejsce spotkań nie tylko najmłodszych.

Plac zabaw otwarty został przy Stawach Brustmana. Znaleźć tam można największy i najwyższy bo liczący aż 8,5 m. wysokości zestaw dżungla, który składa się z dwóch wież i trzech wysokości zjeżdżalni. Na placu zabaw jest też liczący 15 metrów długości krokodyl, strefa z tak zwaną fabryką piasku, gry interaktywne, karuzela, tyrolka, huśtawki i niezliczone miejsca do wspinania się nawet na pięć metrów wysokości.

Mnogość przeszkód sprawia, że z placu zabaw z powodzeniem mogą korzystać dorośli chcący popracować nad swoją kondycją. Jest też huśtawka, na której opiekun może pobujać się wspólnie z dzieckiem. Część zabawek została dostosowana do osób z niepełnosprawnościami.

Jak będzie nazywał się plac zabaw na Bielanach?

Nazwę placu zabaw pozostawiamy w gestii mieszkańców, którzy najlepiej będą wiedzieli jak go nazwać. Swoje propozycje będą mogli zgłosić w ramach konkursu planowanego na wiosnę. Zachęcamy do pomyślenia nad ciekawymi nazwami podczas zabawy na placu – informuje Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Dzielnicy Bielany.


W sumie prace budowlane obejmowały cztery obszary: wodny (zamgławiacze i system nawodnienia zieleni), architekturę (nowoczesne urządzenia, ławki, kosze, ogrodzenie), elektrykę (nowe lampy i monitoring) oraz zieleń (trawy ozdobne i byliny).

Na placu zabaw posadzono 306 sztuk liliowca oraz ponad tysiąc sztuk traw ozdobnych. Jednocześnie zachowano całą roślinność, która rosła na placu, przed jego modernizacją. Atrakcją będzie tutaj wodna strefa wyposażona w pięć zamgławiaczy. Będzie ona działać w upalne dni.

Czytaj też: Warszawa | Edukacja | Dzieci | Wydarzenia

źródło: UM Warszawa