Kalendarz Pirelli 2017 – Hollywoodzkie gwiazdy bez retuszu

Kalendarz Pirelli to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny kalendarz świata. W sesjach zdjęciowych do niego biorą udział najseksowniejsze aktorki, celebrytki czy modelki.

Tegoroczna edycja, powstała we współpracy z niemieckim fotografem i reżyserem Peterem Lindberghiem. Do sesji zdjęciowych zaprosił znane i kochane przez miliony kobiety.Wśród nich Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong’o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright oraz Zhang Ziyi. Gościem specjalnym była profesor teorii polityki z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. M.W. Łomonosowa Anastazja Ignatowa.

Autor sesji, w Paryżu tłumaczył jak dobierał swoje modelki. Wyjaśnił, że kierował się nazwiskami, które odegrały dużą rolę w jego życiu.

Nie są kojarzone z durnymi filmami, ale zasłynęły z rozsądnych ról – większość z nich ma na koncie Oscara”. – Każdą, która się pojawiła, w pewnym momencie mojego życia chciałem poślubić. Jednak nie miałem jaj, żeby się oświadczyć

– żartował Peter Lindbergh

Niemiec zaznaczył również co było priorytetem jego pracy:

W czasach, w których kobiety w mediach i wszędzie indziej są prezentowane jako ambasadorki doskonałości i młodości, pomyślałem, że ważne jest, aby przypomnieć wszystkim, że istnieje również inny rodzaj piękna, bardziej realny i prawdziwy, niezmanipulowany przez komercję czy jakieś inne interesy. Piękno, które mówi o indywidualności, o odwadze bycia sobą i twojej własnej wrażliwości

Tegoroczna edycja nazwana została Emotional, co ma być dodatkowym uwypukleniem jej idei przewodniej. Kładzie nacisk na uczucia, emocje i osobistą wrażliwość modelek. Ciało pozostaje oddalone na drugi plan. Warto dodać, że Peter Lindbergh zdjęcia do Pirelli wykonał już po raz trzeci, a współpraca rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy to Lindbergh stworzył zdjęcia na pustyni El Mirage w Kalifornii.

Przypomnijmy, że kalendarz Pirelli wychodzi każdego roku od 1964. Jest traktowany jako jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie fotografii, a do współpracy zapraszane są najgłośniejsze nazwiska. Co ważne, na stronach kalendarza można znaleźć również Polki. Do zdjęć kalendarza pozowały: Anja Rubik, Magdalena Frąckowiak, a dwukrotnie Małgorzata Bela.

Kalendarz możecie obejrzeć na stronie Pirelli Calendar