Karolina Pawelczyk stworzyła ilustracje promujące nowy zapach Marc Jacobs.

Sukcesy Polaków na świecie bardzo nas cieszą. W szczególności, gdy chodzi o młode, wyjątkowo zdolne osoby takie jak artystka i ilustratorka Karolina Pawelczyk, która została doceniona przez zespół kreatywny Marc Jacobs Fragrances. Ilustracje młodej Polki będą promować kampanię najnowszego zapachu – Daisy Daze. 

Karolina Pawelczyk uczyła się w londyńskim Central Saint Martins. Karolina od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu oryginalnych ilustracji prasowych i komercyjnych. Wśród jej najważniejszych osiągnięć wymienić można między innymi  współpracę z domem mody Armani, stworzenie grafik dla galerii Mokotów, czy ilustracje dla polskiej marki BIZUU. Ilustracje które stworzyła Karolina Pawelczyk zdobiły również niemieckie wydanie magazynu Glamour, czy Irish Tatler Magazine. Jej najnowsza międzynarodowa kooperacja związana jest z Marc Jacobs Fragrances.Karolina  Pawelczyk zostałą doceniona przez zespół kreatywny Marc Jacobs Fragrances za jej nietypową, oryginalną kreskę. Przedstawiciele amerykańskiego domu mody dali polskiej artystce wolną rękę, dając jedynie drobne wskazówki związane z kolorystyką ilustracji, które mają promować najnowszy zapach Daisy Daze. Warto również dodać, że to nie pierwsza współpraca Marc Jacobs Fragrances i Karoliny Pawelczyk – wiosną 2019 roku artystka stworzyła serię pięciu ilustracji z okazji promocji zapachu Daisy Sunshine.

“Odkąd pamiętam, interesuję się modą i rysunkiem. Pewnego dnia, czytając amerykańskiego Vogue’a, odkryłam piękne ilustracje mody i zaczęłam rysować również niektóre z nich. Od tego czasu narysowałam tysiące ilustracji, prezentując funkowe dziewczyny w super modnych ubraniach, z dużymi czerwonymi ustami i dużymi niebieskimi oczami. Uwielbiam rysować surferów, festiwalowy wygląd i fantastyczne wnętrza.” – tak o swojej twórczości mówi artystka.

Czytaj też: Grafika | Design | Ilustracje | Moda | Ciekawostki |

 

Poniżej galeria ilustracji, które Polka stworzyła wiosną 2019 roku:

 

źródło: www.karolinapawelczyk.com