Kawalerka na warszawskiej Pradze w loftowym klimacie

Soft Loft znajduje się w zrewitalizowanej fabryce na warszawskiej Pradze. Ta pofabryczna kawalerka zajmująca zaledwie 45 m kw. została zaadaptowana na potrzeby singla.

Już od progu w oczy rzuca się przemysłowy sufit, którego wysokość wynosi aż pięć metrów. We wnętrzu dominują z jednej strony industrialny beton, z drugiej znamienna dla skandynawskiej stylistyki biel i naturalne materiały.

Zależało nam połączeniu historycznego charakteru mieszkania z nowoczesnością. Trzy słowa kluczowe na których zbudowaliśmy koncepcje to minimalizm, prostota, adaptacja – mówią autorzy projektu.

Odwaga artystyczna w postaci obdrapanej, „niewykończonej” ściany, proste formy mebli, dużo ocieplającej drewnianej sklejki, wyselekcjonowane detale – to wszystko charakteryzuje aranżację pokoju dziennego, który razem z jadalnią stanowi jedną, otwarta przestrzeń. Ściana pokryta sklejką, stała się tłem dla nowoczesnego wyposażenia. Sama kuchnia o niewielkiej powierzchni 5,5 m kw. jest symboliczna. Znalazło się tu jednak miejsce na podstawowe sprzęty. Wszechobecna biel nadaje pomieszczeniu otwartości i optymizmu. Bezuchwytowe szafki MDF sprytnie ukrywają wielofunkcyjne szuflady. Drewniany, tapicerowany stołek marki MDF Italia przełamuje czystą, biała konwencję.

W sypialni na antresoli niebanalnym rozwiązaniem jest gruby materac, ścianę pod skosem zabudowano praktycznym regałem wykonana z jasnego drewna, a doskonałą ozdobą stała się kultowa lampa „Jielde Loft”. Drzwi do łazienki zostały „ukryte” w ścianie pod antresolą. Samo pomieszczenie utrzymane jest w chłodnym charakterze dla zachowania jednolitości z sąsiadująca kuchnią. Kabinę prysznicową oddzielono za pomocą przeszkleń w metalowych ramach, dzięki lustrom małe wnętrze nabiera „przestrzeni”. Warto zwrócić też uwagę na długą, czarną wnękę pełniącą rolę półki i umywalkę w formie podłużnej misy.

Soft Loft
Lokalizacja: Fabryka na Pradze, ul. Kawęczyńska, Warszawa
Powierzchnia: 45,31 mkw
Autor: Kosakowski Studio (www.kosakowski.pl)
Projekt: 2018

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły