32-metrowa kawalerka w kamienicy na warszawskiej Pradze.

Kawalerka na wynajem w odrestaurowanej kamienicy na warszawskiej Pradze była projektowym wyzwaniem z kilku względów. Nie tylko powierzchnia była ograniczona, ale także budżet, a dodatkowym utrudnieniem był długi korytarz, który na dzień dobry “zjadał” sporą ilość metrów powierzchni użytkowej. Kawalerka w kamienicy na warszawskiej Pradze zaprojektowana została przez architektki z FUGA Architektura Wnętrz. 

Ponieważ mieszkanie zlokalizowane jest na poddaszu i w najwyższym punkcie liczy prawie 4 metry wysokości architektki zaproponowałyInwestorowi zbudowanie antresoli, na której wydzieliły kameralną sypialnię, a pod spodem małą, ale bardzo funkcjonalną łazienkę oraz dwie szafy – ubraniową i gospodarczą.

Mimo małej przestrzeni, mieszkanie zostało podzielone na strefy – dzienną, z kuchnią otwartą na salon oraz nocną. Dzięki temu mieszkania może wynająć zarówno singiel jak i para, każdy znajdzie tutaj kawałek przestrzeni dla siebie. O architektach: 
FUGA Architektura Wnętrz to autorska pracownia założona przez dwie architektki wnętrz – Antoninę Sadurską i Katarzynę Burak. Pracowania jest efektem naszej pasji do pięknych i funkcjonalnych wnętrz, przedmiotów, miejsc i ludzi. W naszych projektach stawiamy przede wszystkim na dobre jakościowo materiały, ponadczasowy design i funkcjonalność wnętrz. Uważamy, że prostota i klasyka nigdy nie wyjdą z mody, dlatego też w zaprojektowanych przez nas wnętrzach można znaleźć elementy minimalistyczne, klasyki designu oraz przedmioty z historią. W każdej przestrzeni odnajdujemy unikatowość, którą staramy się podkreślić w procesie projektowania – w nowoczesnym budownictwie czy w zabytkowej kamienicy. Nasze projekty cechuje staranne opracowanie i wykonanie.

Czytaj też: Kawalerka  | Wnętrza | Kamienica | Warszawa | Polska

źródło: materiały prasowe / FUGA Architektura Wnętrz