Kawalerka w Łodzi po metamorfozie. Architekci zmienili tutaj wszystko

Mieszkanie znajduje się w zabytkowej kamienicy w centrum. Zespół SCANDILOVE sprawił, że stara kawalerka w Łodzi zmieniła się w nowoczesne mieszkanie w skandynawskim stylu.

Projektanci zastali mieszkanie, które początkowo było kawalerką z samym wc i prysznicem w kuchni. Zespół SCANDILOVE postanowił zmienić układ wnętrz i na nowo przygotował plan funkcjonalny. W efekcie kawalerka zmieniła się w dwupokojowe mieszkanie z łazienką.

Aby podkreślić klimat kamienicy projektanci pozostawili sporo starych elementów. Przykładem są drzwi, które teraz znalazły się w nowym miejscu. Z kolei nowością jest gipsowa rozeta oraz drewniana podłoga. Całość wnętrza dopełnił przemysłowy regał, który sprzedawany jest jako mebel do komórek czy spiżarni, jednak jego metaliczna forma doskonale odnalazła się w nowym wnętrzu. Mieszkanie zdobi też duński fotel, krzesło Marcela Bruera i lampa Poulsena.


Ciekawostką są rozwiązania typowe dla Skandynawii, których w Polsce właściwie się nie stosuje – pod sufitem zainstalowano gniazdko elektryczne, które zasila lampę wiszącą nad stołem.

Zobacz również: Renowacja | Sypialnia | Wnętrza | WhiteMAD na Instagramie

kawalerka w Łodzi, źródło: SCANDILOVE