Kawiarnia Limone Cafe w Szczecinie z wnętrzem projektu Loft Kolasiński

To nowe miejsce dla miłośników kawy. Kawiarnia Limone Cafe otwarta została w Szczecinie. Jego wnętrze wypełniły meble stworzone z myślą o tej przestrzeni. W aranżacji wnętrza pomogli architekci z pracowni Loft Kolasiński, a całość na zdjęciach uwiecznił Michał Szałkiewicz.

Zespół Loft Kolasiński był odpowiedzialny za projekt wnętrza, projekt części mebli i wyposażenia, z kolei barwny szyld zaprojektował zespół Same Plusy. Realizacja projektu powstała we współpracy z marką Tamo – producentem krzeseł i luster wykorzystanych w projekcie.

Kawiarnia Limone Cafe w Szczecinie specjalizuje się w przygotowywaniu deserów na bazie lodów rzemieślniczych. Menu od sierpnia wzbogacone zostanie o dania kuchni włoskiej.

Kawiarnia znajduje się przy Jasnych Błoniach, popularnym parku miejskim, który słynie z alei obsadzonych stuletnimi platanami. Projekt obejmował aranżację i częściową przebudowę wnętrza lokalu. Powstała ponadczasowa, szara przestrzeń, którą wizualnie ocieplono drewnianymi meblami – to między innymi meble stałe (lada, komody, ławki) projektu Loft Kolasiński, które wykonano z drewna dębowego i marmuru Nero Marquina. Dodatkowo projektanci Loft Kolasiński zaaranżowali ogródek letni.

Na potrzeby realizacji Limone Cafe powstał również projekt pawilonu letniego do obsługi klientów na zewnątrz.


O projektantach:

Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Stale poszerza grono współpracujących z nimi specjalistów rzadkich dziedzin, by móc wykonywać unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów.

fot. Michał Szałkiewicz (ne-no.com/photography)

źródło: Loft Kolasiński (loft-kolasinski.pl)

Czytaj też: Szczecin  | Wnętrza | Kawiarnia | Restauracja | Loft Kolasiński | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły