Nowa kawiarnia na Zabłociu w Krakowie. Poznajcie KAWA.PL

Kawiarnia na Zabłociu, czyli lokal KAWA.PL znajduje się w obiekcie, który był głośną rewitalizacją w Krakowie. Stare magazyny i fabryka TELPOD na ul.Romanowicza na krakowskim Zabłociu. Zabłocie to rewitalizowana, poprzemysłowa część Krakowa. Znajdują się tu takie instytucje jak MOCAK, Fabryka Schiendlera czy Huta Szkła. 
Kawiarnia na Zabłociu ma powierzchnię 70m2. Jej układ jest przejrzysty i otwarty. Założeniem było stworzenie przestrzeni gdzie KAWA.PL będzie mogła przedstawiać swoje produkt z oferty internetowej, zarazem oferując możliwość wypicia pysznej kawy i spróbowania ciekawych produktów jedzeniowych. Wnętrze podzielone jest na 4 główne strefy. Strefa ekspozycji, strefa centralnego ( wielofunkcyjnego stołu), strefa baru oraz strefa stolików z wygodnym siedziskiem.

Sercem lokalu jest ponad 4metrowy stół z różowego lastriko, który płynnie przechodzi w bar z białych kwadratowych płytek. Stół robi  wrażenie, a jego podstawą są trzy mocne, okrągłe walce. Jest miejscem pracy, kręcenia podcastów, a często też  dodatkową powierzchnią ekspozycyjną. Kwestie show roomu podkreśla jedna ze ścian, która w całości jest regałem. Po przeciwnej stronie znalazło się ustronne miejsce na kilka stolików, przy których klient może poczuć większą prywatność.
Wnętrze zainspirowane lekkością oraz świetlistością japońskich kawiarni. Zależało nam na zestawieniu kilku ciekawych i prawdziwych materiałów, jak ażurowe drewniane konstrukcje mebli połączone z wzorzystym lastriko, które kontrastowane jest szlachetnymi kamieniami. Kamienne elementy to głównie dwie długie lampy od Lexavala wykonane z jasnego marmuru Bianco Carrara oraz z blatów z Granitu Silver Cloud.
Customowe ławki zestawione są z krzesłami z Famegu.
Zgodnie z preferencjami NOWW Studio we wnętrzu zestawione zostało kilka materiałów, które często są mocno kontrastowe. Lubimy eklektyczne podejście do projektowania. Często stosujemy zestawienie nowego ze starym oraz ekskluzywnego z czymś dostępnym i opatrzonym, a nawet często nielubianym. To na czym nam zależy to to, żeby korzystać z prawdziwych materiałów. Szukać struktur, faktur, kolorystyki w naturalnych materiałach. Staramy się projektować tak, żeby wnętrze od początku przedstawiało się, jako tkanka, która już dobrze wgryzła się w otoczenie i lokal. Laboratoryjne wnętrza pozbawione ducha to nie nasza ścieżka.
Każdy projekt traktujemy jak nową opowieść, w którą chcemy przenieść uczestnika przestrzeni, którą kreujemy.
Wnętrze KAWY.PL na ul.Romanowicza to świat świeżości. Jasne wnętrze zachęca do wypicia porannej kawy i zjedzenia najlepszej w Krakowie owsianki. Wieczorami wnętrze tli się miękkim światłem zmieniając swoje oblicze na barowy nastrój serwując biodynamiczne wina z ciekawych winnic oraz napoje inspirowane japońskimi smakami.
Czytaj też: Kraków | Wnętrza | Kawiarnia | Restauracja  | Polscy projektanci | Polska

PROJEKT:
kawiarnia ” KAWA Romanowicza”
inwestor: KAWA.PL
adres: ul.Romanowicza 5 w Krakowie
Projektant: NOWW Studio
ul.Chopina 1/4
30-047 Kraków
Partner grupy Wojtyś Wójtowicz Architekci
ig: @noww_studio
Architekt prowadzący oraz właściciel biura: Wojtek Nowak
ig: @tenwojteknowak
Zdjęcia: Maja Bułkowska
ig: majabulkowskafotografia