Kiedy design idzie w parze z technologią. Nowy odkurzacz Bespoke Jet

Kilka dni temu Samsung zaprezentował najnowszy i najmocniejszy odkurzacz pionowy w swoim portfolio – Bespoke Jet™ AI o mocy ssącej do 280 W. Dzięki zaawansowanej technologii zwykłe sprzątanie może stać się bardziej przyjemne. Co oferuje nowe urządzenie?

Odkurzacz pionowy przez długi czas kojarzył się z dodatkowym urządzeniem, które nigdy nie zastąpi głównego odkurzacza w domu. Samsung za sprawą oferty mocnych odkurzaczy pionowych zmienia myślenie o bezprzewodowych odkurzaczach. Najnowszy model Bespoke Jet AI to inteligentny i najmocniejszy odkurzacz z oferty Samsung, z którym sprzątanie jest intuicyjne, skuteczne, higieniczne i do tego smart.

Bespoke Jet AI odróżnia się od swoich poprzedników z linii Bespoke Jet kilkoma istotnymi elementami i technologiami. Przede wszystkim ten inteligentny odkurzacz pionowy został wyposażony w silnik HexaJet o mocy do 730 W, który generuje moc ssącą do 280 W. Dzięki temu to najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy ze wszystkich dotychczasowych odkurzaczy Samsung. W zestawie znajdują się dwie baterie, których łączny czas pracy wynosi do 160 min – to nawet prawie 3 godziny odkurzania bez przerwy!

Co więcej, dzięki technologii AI odkurzanie najnowszym modelem nabiera całkiem nowego wymiaru. W trybie odkurzania AI, urządzenie rozpoznaje rodzaj powierzchni i dostosowuje do niej moc ssącą, co pozwala na dłuższe odkurzanie na jednym ładowaniu, a my nie musimy przełączać się między trybami zmieniając powierzchnię np. z dywanu na kafelki. Natomiast połączenie odkurzacza z aplikacją SmartThings daje możliwość autodiagnostyki i bieżącego monitorowania zużycia energii. Pozwala też spersonalizować ustawienia i monitorować historię odkurzania.

Jeśli mówimy już o samym procesie odkurzania – nie sposób pominąć zestawu specjalistycznych końcówek, które sprawiają, że urządzenie może dotrzeć do każdego zakamarka. Elektroszczotka Active Dual LED AI zapewnia skuteczne odkurzanie różnych rodzajów powierzchni, a wbudowane oświetlenie LED pomaga zobaczyć kurz w każdym, nawet najciemniejszym miejscu np. za szafą czy sofą. Z kolei elektroszczotka Slim LED AI ma bardzo zwrotną konstrukcję i pozwala dokładnie posprzątać nawet najdrobniejszy kurz w wąskich przestrzeniach.

Na uwagę zasługuje końcówka Pet Tool, która skutecznie usuwa nawet drobną sierść z kanap, krzeseł, materacy czy też pościeli, a której konstrukcja zapobiega plątaniu się włosów. To świetna wiadomość dla wszystkich właścicieli zwierzaków domowych, którzy chcą się cieszyć czystym domem.

Stacja All-in-One w bezprzewodowych odkurzaczach Samsung Bespoke Jet to wyróżnik na rynku i unikalna technologia producenta. To właśnie ona sprawia, że proces odkurzania jest wygodniejszy, ale jest przede wszystkim bardziej higieniczny. A wszystko za sprawą technologii Air Pulse do automatycznego opróżniania pojemnika na zanieczyszczenia. Natomiast Bespoke Jet™ AI stację udoskonalono o technologię Air Spin Edge – mechanizm, który obraca się z prędkością do 1000 obr./min, ułatwiając usuwanie nawet zaplątanych włosów. Ponadto stacja jest wyposażona w wielowarstwowy filtr zatrzymujący do 99,999% cząstek kurzu.

Ponadto zarówno stacja jak i cała obudowa odkurzaczy Bespoke wyróżnia się wyjątkowym designem, który sprawia, że urządzenie w naturalny sposób staje się częścią wystroju wnętrza – bez względu na to w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie.

Ale Bespoke Jet AI to nie jedyna nowość, którą Samsung wprowadza do swojego portfolio. Teraz wszystkie odkurzacze z linii Jet zostały udoskonalone o kilka istotnych elementów. Przede wszystkim ulepszona została końcówka Pet Tool+ dzięki czemu właściciele zwierzaków mogą jeszcze skuteczniej pozbyć się włosów z podłogi i mebli. Zapobiega ona również plątaniu się włosów.

To nie jedyna końcówka, która została wprowadzona do wyposażenia odkurzaczy Jet. Teraz w wyposażeniu wybranych modeli znajdziemy również końcówkę Slim z wbudowanym oświetleniem LED. Udoskonalony został również design. Teraz klienci dla nowo sprzedawanych odkurzaczy mogą wybrać także odkurzacz w grafitowym wykończeniu i obudowę filtra w kolorach Bespoke. Wszystkie odkurzacze mają większą moc ssąca do 210 W.

źródło: materiały prasowe Samsung

Czytaj też: Technologia | Dom | Wnętrza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie