Kobiece kolaże od Magdaleny Obsadny

Magdalena Obsadna jest absolwentką architektury wnętrz na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Obecnie pracuje jako projektantka w jednym z poznańskich biur architektonicznych, jednak po godzinach pracy zamyka się w świecie kolaży.

Swoją przygodę z kolażami Magdalena Obsadna rozpoczęła od ilustracji modowej. Odkąd pamięta rysowała, jednak wszystko lądowało w przysłowiowej szufladzie.

Wiele zawdzięczam na pewno rodzicom, jednak to znajomi notorycznie namawiali mnie, abym coś z tym zrobiła – wspomina projektantka.

I właśnie tak się stało. Postanowiła zgłosić się na warsztaty Art and Fashion Forum. Udział w wydarzeniu utwierdził ją w przekonaniu, że robi właśnie to, co chce. Bo chyba każdy kolaż skrywa jakąś historię, rozstania, płacz, radość czy po prostu uwalnia emocje, które twórcy towarzyszą na co dzień.

Początkowo moje ilustracje były czarnobiałe, do momentu, aż odkryła technikę kolażu. Było to coś zupełnie nowego, coś co jak sama przyznaje, wciągnęło ją całkowicie. Tutaj bawię się formą, kolorem… robię małe wizje kobiecego świata – wyjaśnia Magdalena Obsadna.

Więcej prac Magdaleny znajdziecie na jej profilu w serwisie Instagram tutaj.