Kocia wieża. Idealnie wpisze się do Twojego domu!

Dizajn skierowany dla domowych pupili to coraz bardziej znaczący trend. Projektanci zrozumieli, że nie wystarczy, by zabawki dla psów, czy kotów były tylko praktyczne i interesujące dla zwierzaka. Muszą też być na tyle ładne, by właściciel czworonoga bez wstydu mógł ją postawić w samym centrum domu. Właśnie taka jest kocia wieża od koreańskiego studia Milliong! 

Miliong do współpracy zaprosił koreańskiego projektanta Jiyoun Kim. Razem zaprojektowali elegancką kocią wieżę wspartą na trzech stalowych rurkach. Projektanci zrezygnowali z tradycyjnych, plastikowych elementów, które ich zdaniem są nieekologiczne i mniej eleganckie, a także nie są tak wytrzymałe. Na rurkach wsparto kilka platform, które można dowolnie przekładać, konfigurując tym samym wieżę do naszych, albo kocich potrzeb.


Platformy mają kilka postaci. Niektóre pełnią funkcję poduszki, na której kot może odpocząć, inne odgrywają rolę drapaka, jeszcze kolejne są po prostu drewnianą półką, po której kot może się wspinać. Ciekawym elementem są również zawieszone złote wahadełka, które służą kotu jako zabawka, czy gryzak. Warto zwrócić uwagę na samą kolorystykę kociej wieży. Została ona utrzymana w monochromatycznych barwach. Znajdziecie ją w wersji bordowo-brązowej, a także biało-srebrnej, co sprawia, że nietrudno będzie ją dopasować do większości wnętrz.