Kolekcja konglomeratów Silestone Loft od Cosentino. Idealna do nowoczesnych wnętrz

Cosentino to rodzinna firma, która wytwarza powierzchnie do wnętrz, zarówno mieszkalnych, jak i przestrzeni biurowych. Niedawno marka wypuściła na rynek nową kolekcję konglomeratów Silestone Loft, których ponadczasowy design sprawia, że będą dobrze wyglądać nawet za wiele lat.

Tym razem eksperci Cosentino przygotowali kolekcję o odcieniach inspirowanych stylem industrialnym w architekturze. Dzięki tym produktom, projektując wnętrza, architekci łatwiej stworzą loftowy klimat. Ten styl sięga początków XX wieku, kiedy w wielu miejscach zaczęto przekształcać opuszczone fabryki, warsztaty czy magazyny na lofty. Mieszkania w stylu loftowym nie starzeją się tak szybko i cały czas dobrze wyglądają.

Projektując kolekcję Silestone, projektanci Cosentino starali się połączyć przeszłość z teraźniejszością, w efekcie powstały odcienie: Camden, Poblenou, Seaport, Nolita i Corktown. Każdy z tych odcieni reprezentuje jedno z kultowych miejsc o charakterystycznej historii i industrialnej estetyce, odzwierciedlonej w ulicach, budynkach, meblach i dekoracjach.

Silestone Camden

Odcień Camden przywodzi na myśl punk lat 80., bogactwo kulturowe świata, eklektyzm, artystyczną duszę… prawdziwy klimat dawnego Londynu, gdzie przy ul. Camden można było oglądać plakaty i dzieła sztuki zdobiące ceglane elewacje tamtejszych budynków. Projektanci Cosentino zaproponowali  powierzchnię miękką w odbiorze, delikatnie szarą z drobnym ziarnem i subtelnym żyłowaniem o białym kolorze.


 

Camden to szarość przypominająca cement i wszechstronny kolor, który dzięki swojej jednorodności łatwo dostosowuje się do otoczenia i komponuje z każdą aranżacją. Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego warto lubić szary kolor to zna już odpowiedź – pasuje do wszystkiego!

Silestone Poblenou

A gdyby tak zmiksować kosmopolityczny świat z tym podmiejskim, będący wielokulturowym i rodzinnym jednocześnie? Taka jest właśnie dzielnica Poblenou w Barcelonie, która stanowiła inspirację dla projektantów Cosentino pracujących nad odcieniem o takiej samej nazwie. W efekcie powstała powierzchnia symbolizująca epicentrum rewolucji przemysłowej Barcelony. Stare budynki fabryczne tej dzielnicy zostały przekształcone we wspaniałe przestrzenie loftowe otoczone galeriami sztuki, barami i biurowcami.

Silestone Loft

Powierzchnie Silesone Poblenou są więc szare, mają delikatne żyłki i piaskowe tło, które rozświetla i zapewnia wnętrzu przyjemną teksturę.

Silestone Seaport

Minimalistyczne wnętrza potrzebują odpowiedniej oprawy. Silestone Seaport jest bardzo podobny do ciemnego, wytartego cementu. To chłodny kolor, który jest stworzony do wnętrz z tapicerowanymi powierzchniami. Projektanci Cosentino szukali inspiracji w nadmorskiej części Manhattanu, gdzie przeszłość i historia mieszają się z sąsiedztwem doków, restauracji i sklepów. Powstał prosty odcień, ale robiący ogromne wrażenie.

Silestone Nolita

Powierzchnie Nolita wpadną w oko fanom bieli. To kreacja inspirowana Nowym Jorkiem i tamtejszą dzielnicą Nolita. W efekcie powstał kolor zimny i przemysłowy, będący mieszanką bieli i jasnych odcieni szarości. Taką powierzchnię warto zestawić z mocniejszymi kolorami, co daje ogromne pole do popisu projektantom.

Silestone Corktown

W kolekcji nie mogło zabraknąć ciemnych powierzchni. Silestone Corktown przywodzi na myśl barwy Detroit. Miasta, które przed laty intensywnie rozwijało się wśród pary, tłoków i hałasu przejeżdżających samochodów. Początkowy boom dzielnicy Corktown zakończył się jej upadkiem. Ta część Detroit po kilku latach odrodziła się, przyciągając rzesze turystów. Doświadczenia dzielnicy stanowiły inspirację dla projektantów Cosentino, którzy zaproponowali konglomerat Corktown – tutaj ciemne tło komponuje się z intensywnymi brązowymi akcentami i matowym wykończeniem powierzchni. Inspiracje zobaczycie na krótkim wideo niżej:

To nie koniec nowości od Cosentino. Ogromnie cieszy, że opisana wyżej kolekcja została stworzona z poszanowaniem środowiska. Hiszpańska marka opracowała technologię Hybriq+, dzięki której w produkcji Silestone Loft wykorzystywane są odzyskane surowce, takie jak szkło z recyklingu. Ponadto, procesy produkcyjne w Coesntino napędzane są energią z odnawialnych źródeł oraz wodą, w 98 proc. pochodzącą z recyklingu. Dzięki tej technologii producent stosuje też mniej krzemionki krystalicznej, zachowując wysokie walory estetyczne i jakość – powierzchnie Cosentino mają 25-letnią gwarancję.

Czytaj też: Wnętrza | Kuchnia | Łazienka | Marmur

źródło: Cosentino