Krakowska kawiarnia sprzedaje lemoniady z wizerunkami psów do adopcji. 

Świetna inicjatywa wprost ze stolicy Małopolski. Krakowska kawiarnia Forum Przestrzenie ozdobiła lemoniady etykietami, na których widnieją wizerunki bezdomnych psów. Jak mówią sami organizatorzy, akcja „ma łączyć w pary”! 

Inicjatywa zorganizowana została przez kawiarnie Forum Przestrzenie we współpracy z producentem lemoniad Vigo Kombucha. W ramach akcji sprzedawane w kawiarni lemoniady ozdobione zostały wizerunkami psiaków, które szukają domów. W rolę czworonożnych modeli wcieliły się psy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Swój wkład miało również Studio Unique, które udostępniło swoją pracownie zdjęciową i przestrzeń, w której powstały zdjęcia.

Akcję nazwano Dżok. Jak czytamy na stronie kawiarni, nie jest ona przypadkowa. „Nazwa jest oddaniem hołdu dla psa, który stał się symbolem wierności i miłości psa do człowieka. Dżok to pies, który czekał na swojego Opiekuna wracającego z pracy zawsze w tym samym miejscu, w pobliżu ronda Grunwaldzkiego. Niestety jego opiekun zmarł i już do niego nie wrócił. Dżok czekał na niego w tym miejscu ponad rok. Dzisiaj stoi tam pomnik na jego cześć.”

Akcja ma nie tylko zachęcać do adopcji psów. Ma również skłaniać do refleksji nad losem bezdomnych zwierząt. Tak o lemoniadach pisze Forum Przestrzenie: Oddajemy w wasze ręce napój, który oprócz zaspokojenia Waszego pragnienia ma równolegle spowodować refleksję i działanie. Jeżeli Ty nie możesz przygarnąć czworonoga, to pomóż nam szukać! Między łykami chwyć za telefon, zrób zdjęcie etykiecie i uruchom swoje kontakty. Być może wśród Twoich znajomych jest ktoś, kto właśnie szuka swojej połówki.

Co ciekawe, pomimo, że akcja trwa dopiero kilka dni, już udało się znaleźć domy dla wielu zwierzaków. Wśród nich jest między innymi Dżeki, który również zagościł na butelkach lemoniady (drugi od lewej). Trzymamy kciuki za powodzenie akcji. Łączmy się w pary!