Krakowskie mieszkanie z nutką vintage. Ma 60 metrów kwadratowych!

Krakowskie mieszkanie z nutką vintage to najnowsza realizacja architektki Weroniki Sypuły z pracowni About The Form Weronika Sypuła. Mieszkanie na krakowskim Prądniku Białym zostało zaprojektowane w klimacie „Vintage vibe”.  Właściciele – Paulina i Paweł –  są miłośnikami polskiego wzornictwa, dlatego u nich w salonie znajdziemy krzesła Hałasa oraz fotele Lisek i 366. Większość renowacji wykonała Pani Dorota ze Studio Decha. Całość pod hasłem „Don’t hate, renovate!”. Szafka RTV i witryna to perełki wyszukane na Olx. A kolorowe szkło w kuchni to z kolei skarby babci Pauliny.

Cała przestrzeń ma 60 m2, jednak Inwestorzy – Paulina i Paweł – zdecydowali się sypialnię oraz biuro urządzić na własną rękę. Nad całą resztą pracowaliśmy wspólnie.

W części dziennej rozkład mebli zaproponowany przez dewelopera blokował swobodny dostęp do drzwi wyjściowych na ogród. Na szczęście udało nam się wypracować układ, w którym komunikacja przebiega swobodnie. A do tego odpoczywając na kanapie mamy nie tylko widok na telewizor, ale też na cudowną roślinność za oknem. Tutaj wielki plus dla dewelopera, bo nieczęsto spotyka się tak przyjemną architekturę krajobrazu na nowych osiedlach.

Korytarz jest stosunkowo szeroki, więc dzięki małej zmianie ściany udało nam się zmieścić tam głęboką szafę na odzież oraz na pralkę. Tym samym łazienka zyskała nieco więcej oddechu, co pozwoliło nam na zaprojektowanie w niej wygodnej szafy z miejscem na kosz na pranie.

Kuchnia to drewno, granit i złote dodatki. Do tego biały cokół, który dodaje lekkości i delikatna mozaika na fartuchu subtelnie podkreślająca całość. Ta kolorystyka została również wykorzystana w korytarzu i w łazience, aby ten ciepły nastrój był odczuwalny w całym mieszkaniu, a design przechodził gładko z pomieszczenia na pomieszczenia. Tą gładkość podkreślają również zaoblenia na meblach.


Podczas projektowania szczególnie ważny jest dla mnie dobór lamp, zawsze poświęcam na niego dużo czasu i dbam o to, aby były one spójne w całej przestrzeni. I już po raz kolejny mój wysiłek został doceniony przez Inwestorów, co jest dla mnie niesamowicie miłe! Te lampki, które wiszą nad kuchnią, podobno zrobiły wrażenie już na niejednym gościu!

Nie brakło też koloru. Mieliśmy dylemat pomiędzy błękitem a oliwką. Stanęło na oliwce. Całość świetnie przełamuje ruda tapicerka fotela. A bordowe dodatki wprowadziły nieco kontrastu i podkreśliły jesienny nastrój. Lubię określać to mieszkanie jako mieszkanie z duszą, ponieważ świetnie odzwierciedla ono wyjątkowość Właścicieli.

O pracowni: 
About The Form Weronika Sypuła – “Jestem absolwentką Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Projektując wnętrza, skupiam się na równowadze pomiędzy funkcjonalnością projektowanej przestrzeni a jej aspektami wizualnymi. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie, jednak w każdym dbam o najważniejsze wartości: wrażliwość na potrzeby Inwestorów, wysoką jakość projektów, terminowość w opracowywaniu projektu. Kierunkowe wykształcenie pozwala mi na tworzenie nie tylko funkcjonalnych i pięknych w swojej formie wnętrz, ale także zapewnia kontrolę nad wszelkimi kwestiami technicznymi.” – czytamy na stronie https://www.abouttheform.pl

zdjęcia: Tak Miło Studio Joanna Zagdańska / https://instagram.com/tak_milo_studio?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==
renowacja krzeseł i foteli: Studio Decha /  https://instagram.com/decha_studio?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==