Krasnal zagościł na molo w Sopocie. To symbol przyjaźni Wrocławia i Sopotu!

Krasnal na molo w Sopocie jest dowodem przyjaźni, która od lat łączy dwa miasta: Wrocław i Sopot. Niewielka, charakterystyczna dla Wrocławia rzeźba krasnala pojawiła się na najsłynniejszym polskim molo. Życzliwek Podróżnik, bo tak nazwano krasnala, został odsłonięty 9 czerwca 2023 przez prezydentów Wrocławia i Sopotu. 

Wrocławskie krasnale to jedna z najbardziej znanych i popularnych atrakcji turystycznych stolic województwa dolnośląskiego. Od kilku lat te sympatyczne skrzaty zapraszają do zwiedzania swojego miasta również mieszkańców innych miast. Jeden z nich w piątek, 9 czerwca, pojawi się w sopockiej marinie. Życzliwka Podróżnika przywitają na molo prezydenci Wrocławia i Sopotu. Zapraszamy!

Wrocławski krasnal Życzliwek Podróżnik stanie się mieszkańcem Sopotu. W piątek, 9 czerwca, o godzinie 16.00, prezydenci Wrocławia i Sopotu, Jacek Sutryk i Jacek Karnowski odsłonią figurkę krasnala w marinie na sopockim molo.

“W imieniu swoim i prezydenta Jacka Sutryka zapraszam na tę podniosłą i zarazem wesołą uroczystość. Dzięki porozumieniu z Wrocławiem krasnal na molo stanie się kolejną sopocką atrakcją, a przy okazji będzie promował zaprzyjaźnioną stolicę Dolnego Śląska” – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Wrocławski krasnal zamieszka w sopockiej marinie na stałe. Uroczystemu odsłonięciu towarzyszyć będą m.in. pokazy kuglarskie, spektakle o wrocławskich krasnalach oraz moc innych atrakcji. Wieczorem dla wszystkich – ludzi i krasnali – zaplanowano silent disco.

źródło: UM Sopot / https://www.sopot.pl/
zdjęcia: materiały prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia  / https://bip.um.wroc.pl 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Sopot | Wrocław | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie  | Rzeźba

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły