materiały prasowe

Z miłości do kolorów – kwiatowe motywy we wnętrzach

Kwiatowe ogrody to trend, który w tkaninach utrzymuje się już długo. Nic nie wskazuje na to, że miałby w najbliższej przyszłości zniknąć, bo moda na dekoracje nawiązujące do natury i florystycznych wzorów cieszy się dużą popularnością. Kwiaty wprost z ogrodu wkraczają do naszych salonów, sypialni i jadalni. Dzięki nim w mieszkaniach jest kolorowo, wiosennie, energetycznie i bajecznie. Aż chce się żyć!

Motywy kwiatowe w tkaninach i tapetach są wyjątkowo wdzięcznym elementem dekoracyjnym. Są w stanie ożywić każde, nawet najbardziej minimalistyczne wnętrze. Doskonale pasują do stylu boho, romantycznego, rustykalnego czy vintage. Idealnie komponują się z glamour, klasycznym ale też industrialnym i miejskim. Nic w tym dziwnego, bo kwiaty, wraz ze swoimi barwami, wnoszą do naszych wnętrz dobrą energię i ożywiają je.

Tej wiosny wnętrza naszych mieszkań wypełniają soczyste kolory tkanin dekoracyjnych i tapet. Kwiaty na nich wyglądają jakby były wyjęte wprost z egzotycznej bajki lub z etnicznego wzoru. Są wielobarwne, duże, wyraźne. Modne w tkaninach motywy kwiatowe do złudzenia przypominają także dzieła malarzy. Niczym przed momentem muśnięte pędzlem po tkaninie, z rozpływającą się na niej akwarelą od nadmiaru wody.

Wciąż modne jest łączenie różnych, z pozoru niepasujących do siebie wzorów – w tym kwiatowych na poduchach, narzutach i tkaninach obiciowych. Istnieje wprawdzie ryzyko, że możemy podczas dekoracji naszego wnętrza zahaczyć o kicz, ale są sprawdzone sposoby, aby tego uniknąć. Jednym z nich może być znalezienie w feerii barw i wzorów części wspólnej czyli koloru, który, niczym spinająca klamra, będzie się powtarzał w różnych tkaninach. Innym, równie często spotykanym sposobem, jest powtarzanie się różnych kolorów w tej samej tonacji barwnej i uzupełnianie się ich.

Kwiatowe ogrody to element, który z pewnością ożywi Wasze domy. Nie bójmy się zatem motywów kwiatowych we wnętrzach i śmiało zestawiajmy wzory. A nawet jeśli nie wszystko będzie ze sobą idealnie współgrało, to z pewnością poprawi nam nastrój i doda energii na długo.

Gdzie szukać motywów kwiatowych? Z pewnością w dobrych punktach z artykułami wyposażenia wnętrz. Spośród nich na uwagę zasługuje DŁUGA showroom, który swoją ofertę kieruje do architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz ale też do wszystkich, którzy kochają pięknie żyć. Poza bogatym wyborem tkanin, tapet i innych artykułów wyposażenia wnętrz, DŁUGA showroom oferuje też szeroki wachlarz usług, a wykwalifikowana kadra chętnie doradza w wyborze.