Łąki na balkony. Kraków rozda 40 tysięcy torebek z nasionami łąk kwietnych

Łąki na balkony to akcja organizowana przez krakowski ratusz, której celem jest zazielenienie miasta, poprawa bioróżnorodności, a także zagwarantowanie pożywienia i schronienia pożytecznym owadom zapylającym. Kraków rozda 40 tys. torebek z nasionami. Zobaczcie, gdzie można je odebrać! 

Lubisz zapach chabrów, maków i innych kwiatów polnych? Już od dziś możesz zasiać swoją prywatną, balkonową lub parapetową łąkę kwietną, a to wszystko dzięki akcji „Miłe łąki na balkony”. Na mieszkańców czeka 40 tys. torebek z nasionami polnych kwiatów. Można je odbierać m.in. z punktów InfoKraków i licznych kawiarni.

Od 2017 r. łąki kwietne podbijają serca mieszkańców Krakowa. Każdego roku, liczba tych wielogatunkowych enklaw bioróżnorodności na terenie miasta sukcesywnie wzrasta, obecnie jest ich ok. 30 ha.

Niedługo każdy mieszkaniec Krakowa będzie mógł cieszyć się łąką kwietną na swoim balkonie lub parapecie. Zachęcamy do śledzenia grupy na Facebooku, na której pojawiają się wszelkie szczegóły akcji organizowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej we współpracy z Fundacją Kwietną, Agencją Ancymony i MMP.

Miejsca dystrybucji:

Akcja Łąki na balkony organizowana jest wyłącznie w Krakowie. Jeśli nie jesteś mieszkańcem Krakowa, możesz kupić wyselekcjonowane przez ekspertów mieszanki nasion na naszej stronie: https://sklep.whitemad.pl/marka/laki-kwietne

Czytaj też: Ekologia | Zieleń | Łąki kwietne  | Kraków | whiteMAD na Instagramie

źródło: krakow.pl