Kotary dekoracyjne z łańcuszków do restauracji – Poppa

Łańcuszki dekoracyjne – sposób na oryginalną dekorację wnętrz

Łańcuszki dekoracyjne to nowy, oryginalny produkt na rynku architektonicznym, który w Polsce rozpowszechniany jest przez firmę Poppa.  Ich zaletą jest przede wszystkim szereg zastosowań i plastyczność: ogranicza nas tylko wyobraźnia. Można je używać jako przepierzenia, kotary dekoracyjne czy kotary sufitowe. Mają bogatą paletę kolorów, co pozwala nanieść na nie dowolny wzór, także ze zdjęcia czy obrazu. Dodatkowo możliwe jest ułożenie ich w różne kształty, co sprawia, że są idealnym dodatkiem dla osób szukających sposobu na kreatywne dekorowanie wnętrz.

Jedną z ważniejszych zalet łańcuszków dekoracyjnych jest szereg ich zastosowań. Najczęściej stosowane są jako kotary dekoracyjne czy kotary sufitowe, ale z powodzeniem mogą być także używane jako przepierzenia, subtelnie dzieląc przestrzeń na strefy. Są one “lekkie”, zapewniają łagodny prześwit, a jednocześnie dostarczają poczucie prywatności. Jest to świetny sposób na oddzielenie przestrzeni w miejscach, w których jest wiele ludzi, ale ważne jest zachowanie klimatu i kameralności, takich jak hotele, restauracje, puby, SPA, biura czy stoiska targowe.

Jak już wspomnieliśmy, łańcuszki dekoracyjne mogą być także stosowane jako kotary sufitowe. Ich głównym atutem jest bardzo duża plastyczność – mogą one formować przeróżne kształty, na przykład kształt fal. Takie kształty falowane możemy osiągnąć zarówno w pionie, jak i poziomie, nadając pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Jest to coś niespotykanego, dzięki czemu robi świetne pierwsze wrażenie. Kotary sufitowe z łańcuszków mogą mieć nie tylko różne kształty, wygięcia, ale także i długość. Pozwala to na płynne przechodzenie kotar sufitowych w kotary dekoracyjne, które mogą w takim wypadku pełnić rolę przepierzenia. Nie zaburza to harmonii całej instalacji, a pozwala oddzielić przestrzeń w tych miejscach, gdzie jest to potrzebne. Warto również wspomnieć, że przez swoje umiejscowienie w górze pomieszczenia kotary sufitowe nadają przestrzeni głębię i wymiar. Efekt może być dodatkowo spotęgowany, jeżeli na kotarze zostanie umieszczony wzór gradientowy.

Kotary sufitowe z łańcuszków dekoracyjnych do restauracji – Poppa
Fala Pub w Wolsztynie

Nie można zapomnieć o tym, co sprawia, że łańcuszki dekoracyjne są jedyne w swoim rodzaju.  Mamy tu na myśli ich unikatowość. Jest ona efektem tego, w jaki sposób zbudowane są kotary – mianowicie z pojedynczych aluminiowych ogniw, Każde z tych ogniw może mieć inną barwę, wybraną z palety kolorów. To sprawia, że gdy takich ogniw jest wiele, powstaje nam wzór dowolnie przez nas wybrany, także taki ze zdjęcia – mamy niezliczoną ilość możliwości. Dla lepszego zrozumienia można to przyrównać do wyświetlacza, który przy pomocy wielu różnokolorowych, małych pikseli tworzy obraz. W przypadku kotar, tymi “pikselami” są właśnie pojedyncze ogniwa. Na stronie Poppa.pl dostępne są do obejrzenia realizacje, na których wyraźnie widać jakie możliwości w tworzeniu wzorów dają łańcuszki dekoracyjne. Dodatkowo warto wspomnieć, że wzory tworzone są odręcznie, co jeszcze bardziej pogłębia ich unikatowość i niekonwencjonalny sposób wykonania.

Łańcuszki dekoracyjne ze wzorem – Restauracja Fenicja Warszawa
Restauracja Fenicja Warszawa

Łańcuszki dekoracyjne są przede wszystkim oryginalne, unikatowe i praktyczne. Te trzy cechy sprawiają, że są zdecydowanie warte zainteresowania. Nowość na rynku nadaje im charakter osobliwości i niespotykanego wystroju wnętrz, który wielu zaciekawi i zaintryguje. Możliwość stworzenia własnego, dowolnego wzoru na kotarze dekoracyjnej sprawia, że są one jedyne w swoim rodzaju. Dodatkowo w połączeniu z plastycznością i możliwością układania kotar sufitowych w różne kształty otrzymujemy coś niepowtarzalnego, prawdziwie wyjątkowego dla naszej przestrzeni. Wisienką na torcie jest tutaj praktyczność, która ujawnia się podczas tworzenia przepierzenia z łańcuszków. Kotary dekoracyjne dostarczają prywatności i kameralności, jednocześnie nie zamykając przestrzeni. Na koniec warto dodać, że ich montaż jest prosty i czysty – może być wykonany pod koniec a nawet po zakończeniu  urządzania wnętrza. Wszystko to sprawia, że jest to produkt naprawdę warty uwagi. Jedyne, co nas ogranicza w sposobach jego wykorzystania, to nasza wyobraźnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.poppa.pl.

Czytaj też: Wnętrza | Detal | Ciekawostki | Apartament | whiteMAD na Instagramie

źródło: Poppa (www.poppa.pl)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły