LEGO rezygnuje z plastikowych opakowań

LEGO rezygnuje z foliowych opakowań. Zastąpi je papier! 

LEGO rezygnuje z plastikowych opakowań! Taki komunikat wydał duński koncern, producent kultowych klocków LEGO. Celem, który wyznaczyła sobie marka jest zastąpienie plastikowych, jednorazowych opakowań, w które pakowane są klocki, papierowymi, będącymi bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

O tym, że LEGO rezygnuje z plastikowych opakowań dowiedzieliśmy się kilka dni temu. Duńska marka zapowiedziała, że przez najbliższe 3 lata zainwestuje w projekt ponad 400 milionów dolarów. Celem jest zastąpienie wszystkich plastikowych jednorazówek, w które pakowane są zestawy klocków papierowymi torebkami, które będą bardziej ekologiczne zarówno na etapie produkcji, jak i później, gdy trafią na śmietnik. Prezes grupy LEGO wsparł komunikat własnym komentarzem wskazując, że to właśnie same dzieci prosiły o interwencje w sprawie plastiku. 

„Nie możemy stracić z oczu fundamentalnych wyzwań stojących przed przyszłymi pokoleniami. To bardzo ważne, żebyśmy teraz podjęli pilne działania w trosce o naszą planetę i przyszłe pokolenia. Jako firma, która patrzy na dzieci jako na wzór do naśladowania, jesteśmy zainspirowani milionami dzieci, które wezwały nas do podjęcia pilniejszych działań w sprawie zmian klimatu. Zintensyfikujemy nasze wysiłki na rzecz lepszego wykorzystania naszych zasobów, w celu wprowadzenia pozytywnych zmian”. – komentuje prezes grupy LEGO, Niels B. Christiansen


Ambicją firmy LEGO jest, aby do końca 2025 r. wszystkie jej – zarówno te zewnętrzne, jak i opakowania wewnątrz pudełka, były zrównoważone. Natomiast od 2021 r. tworzywa sztuczne jednorazowego użytku będą zastępowane przez papierowe torby nadające się do recyklingu, certyfikowane przez Radę Gospodarki Leśnej. Pełne usunięcie jednorazówek ma zostać wdrożono maksymalnie do 2023 roku.

Zmiana ta nie jest łatwa, ponieważ nowy materiał musi być trwały, lekki i zwiększać wrażenia związane z budową. Kilka prototypów wykonanych z różnych zrównoważonych materiałów zostało przetestowanych z dziećmi, które najbardziej lubiły torby papierowe, ponieważ były one przyjazne dla środowiska, łatwe do otwierania, a także bardziej przyjemne w dotyku niż obecnie stosowany plastik.  

Więcej proekologicznych inicjatyw, które wdraża LEGO znajdziecie klikając TUTAJ! 

Czytaj też: Ciekawostki | Ekologia | Dzieci | LEGO | Opakowania | Recykling | Zieleń |

źródło: www.lego.com / LEGO rezygnuje z plastikowych opakowań

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły