Leśny domek pod Warszawą

Leśny domek pod Warszawą. Idealny na weekendowy relaks!

Wrażliwa rodzina stęskniona za kontaktem z prawdziwą naturą, zapragnęła stworzyć miejsce dla siebie z dala od cywilizacji. Miało być naturalnie, funkcjonalnie, minimalistycznie i klimatycznie. Leśny domek pod Warszawą powstał w pracowni CudnieBosko.

Właściciele postanowili spełnić swoje marzenie i zbudowali drewniany dom w środku lasu, z dala od zgiełku miasta, blisko drzew. Cały leśny domek pod Warszawą powstał z drewna sezonowanego w Skandynawii, a następnie w Bieszczadach. W tym projekcie drewno jest więc wszechobecne, jest tłem dla całości konceptu wnętrz. Zadaniem pracowni CudnieBosko było je oswoić w przyjaznej, minimalistycznej przestrzeni


Sercem domu jest stół i wysoka przestrzeń wokół niego oraz nad nim. Zaraz obok znalazła się kontrastująca, antracytowa kuchnia z półwyspem, w której dzieje się magia. To tu toczy się życie rodzinne i towarzyskie, zwłaszcza, że właścicielka kocha gotować i rozpieszczać podniebienia przyjaciół. 

Nad kominkiem obłożonym białymi kaflami “koronkami” ukrywa się antresola, do której prowadzą drewniane schody. Tam dzieci mają swoją ukrytą bawialnię. 

Dom otwiera się na las dużymi oknami w grafitowych ramach. Są one jak naturalne obrazy stanowiące główną dekorację ścian. Ma tu panować niespieszność i wolność. Każdy znajdzie więc dla siebie miejsce na chwilę z książką czy dobrą herbatą. 

Toaleta i łazienka z prysznicem nawiązują wykorzystanymi materiałami i kolorystyką do natury. Od początku miały być naturalne, więc na podłogach leży gres imitujący popękany kamień. Z kolei duża ściana prysznica obłożona jest mozaiką z polskich kamyków otoczaków. Właściwie w całym domu dominują naturalne materiały: drewno i kamień. Zastosowanie naturalnych materiałów oraz sama przestrzeń sprawiły, że w tym domu odpoczynek stał się codziennym rytuałem.

O architektach:
CudnieBosko – tworzę wnętrza dopasowane do właścicieli. Każdy projekt wyceniam indywidualnie i do każdego wnętrza podchodzę inaczej, bo po drugiej stronie jest zawsze człowiek. Za każdym razem inny.

Czytaj też: Domek letniskowy | Warszawa | Drewno | Wnętrza | Styl skandynawski

 

Projekt wnętrz: CudnieBosko
www.cudniebosko.pl
https://www.facebook.com/cudniebosko/
https://www.instagram.com/cudniebosko/

Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska (https://www.wnetrzawobiektywie.pl/)
Stylizacja: Maria Szymańska (https://www.zyjpieknie.pl/) 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły