Letniskowy domek nad jeziorem. Ma 65 m kw. powierzchni

Taki letniskowy domek to skarb! Chcąc uciec od zgiełku dużego miasta oferuje ciszę i otoczenie natury. Niewielki budynek zaprojektowali architekci z biura Prodesi/Domesi. Konstrukcja stanęła w miejscowości Vranov nad Dyjí w Czechach.

Wcześniejszym właścicielem terenu nad zaporą był dziadek inwestora. Stała tam wtedy maleńka chatka. Po latach inwestor zapragnął postawić na jej fundamentach większy budynek, który umożliwi wypoczynek przez cały rok.

Domek jest niewielki. Obszar zabudowy zajął zaledwie 43 m kw., natomiast powierzchnia użytkowa to 65 m kw. Właściciel zbudował go tuż nad zaporą Vranov. Mimo niewielkich rozmiarów wewnątrz powstała przestrzeń, z której mogą korzystać rodzina inwestora i jego znajomi. Powstało tam dużo miejsca do wieczornego wypoczynku i spania. Ograniczeniem w projektowaniu był plan pierwotnego budynku – nowa chata musiała zmieścić się w jej obrysie.


W domku łatwo zachować porządek. Umożliwiają to liczne schowki, które często znalazły się w nieoczywistych miejscach. Szuflady wypełniły między innymi przestrzeń pod schodami. Architekci chcieli, aby powstała tu funkcjonalna przestrzeń niczym w kabinie statku. Elewację budynku ozdobiły opalane deski modrzewiowe.

Wewnątrz powstała jadalnia, salon z widokiem na wodę, hol wejściowy, łazienka, toaleta, spiżarnia i pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze urządzono dwie sypialnie oraz garderobę.

Czytaj też: Domek letniskowy | Ciekawostki | Podróże | Czechy | whiteMAD na Instagramie

fot. BoysPlayNice, www.boysplaynice.com