Levi’s i kolekcja WELLTHREAD Wiosna/Lato 2020. W duchu odpowiedzialnej mody

Dziś zrównoważony rozwój stał się ważniejszy niż kiedykolwiek w modzie. Kolekcja Levi’s Wellthread za priorytet stawia sobie właśnie środowisko. Kolekcja opiera się na odpowiedzialnym podejściu do 4 podstawowych tematów: materiały, ludzie, środowisko i proces. Levi’s Wellthread kładzie nacisk na mniejsze zużycie wody, mniej chemikaliów, 100% recyklingu i uczciwą pracę.

MNIEJ WODY I CHEMIKALIÓW

Każdy produkt z kolekcji jest wykonany z włókna konopnego Wellthread™. Rośliny konopne są podlewane deszczem, dzięki czemu są przyjazne dla gospodarki wodnej i wykorzystują mniej pestycydów niż bawełna. Nie wymagają dużej ingerencji w fazie uprawy, dzięki czemu rozwijają się na czystszych glebach. Główną wadą konopi jest jednak szorstkie włókno, któremu bliżej do lnu niż bawełny. Aby rozwiązać ten problem, Levi’s® Wellthread™ wykorzystuje metodę, która zmiękcza włókna przy zużyciu niewielkiej ilości energii, co daje efekt prawie nie do odróżnienia od bawełny!

Oprócz włókien konopnych, wszystkie elementy w kolekcji są wykończone techniką Water<Less™, co pozwala oszczędzić ponad 96% wody normalnie zużywanej w procesie wykańczania.

100% RECYKLINGU
Każdy materiał, który jest wykorzystywany w kolekcji Levi’s Wellthread nadaje się do recyklingu. Używając naturalnych włókien, nawet w naszywce Two Horse i Red Tab, zapewniamy, że każde ubranie można z łatwością wykorzystać ponownie.

PRODUKT
W sezonie Wiosna/Lato 2020, Levi’s Wellthread po raz pierwszy wprowadza produkty dla kobiet, poruszając się głownie w neutralnej palecie kolorów. Kolekcja obejmuje różne kroje spodni, w tym popularne Ribcage, kurtki typu Trucker, t-shirty i bluzy z kapturem.

Kolekcja męska zawiera m.in. 502™ Slim Taper w kolorze indygo i naturalnym. Oryginalna grafika na koszulkach, inspirowana japońskimi ilustracjami fal oceanicznych, dodaje świeżego, letniego i oryginalnego charakteru.

Produkty z kolekcji Levi’s Wellthread będą dostępne w wybranych sklepach i na levi.com od 16-ego marca 2020.

Zobacz również: Kolekcja | Moda | Edytorial | Bluza | Ekologia